בברצלונה הציגה חברת Yota הרוסית את הדור השני של מכשיר ה-YotaPhone, מכשיר אשר כולל זוג מסכים – האחד מסך LCD צבעוני לשימוש רגיל והשני מסך המבוסס על דיו אלקטרונית.

יותר ממה שנראה לעין
בתערוכה בביתן של Yota, יצרנית התקשורת הרוסית יצא לנו להתרשם מן המכשיר הדגם החדש, במבט ראשון נראה כי מדובר במכשיר אנדרואיד סטנדרטי למדי – מכשיר עם מסך AMOLED בגודל 5-אינץ' ברזולוציית Full HD, מערכת על שבב מרובעת ליבות מסוג Snapdragon 800 במהירות 2.3 ג'יגה-הרץ וזיכרון RAM בנפח 2 ג'יגה-בייט. אך כשהופכים את המכשיר מתגלה הפלא האמיתי: מסך דיו-אלקטרוני בגודל 4.7-אינץ'. בניגוד למכשיר ה-YotaPhone הראשון, הפעם המסך האחורי הוא מסך מגע שהגיע לגודל של 4.7-אינץ' באבחנה של 960×540 פיקסלים.

החברה כללה עם המכשיר מספר יישומים אשר עושים שימוש בצג האחורי – רשימת קניות, תוצאות ספורט, מציג חדשות ועדכונים מהרשתות החברתיות, לוח שנה וכמובן קורא ספרים אלקטרוני. יישומים שתומכים בהצגת מידע על הצג האחורי כוללים כפתור היפוך שלחיצה עליו מפעילה את היישום על צג הדיו-האלקטרונית. במכשיר הקודם של החברה, היה ניתן להציג צילום-מסך של יישומים שלא הותאמו במיוחד על-ידי ביצוע מחווה של החלקת 2 אצבעות מהמסגרת העליונה של המסך – במכשיר החדש, מכיוון שהיה מדובר במכשיר אב-טיפוס עם תוכנה לא סופית, לא נתמכה היכולת הזו.

התאמה אישית והרחבת שטח התצגוה
נציגי החברה מתגאים בעובדה כי ניתן להתאים את עיצוב המכשיר למשתמש ולהציג על צג הדיו האלקטרונית תמונה סטטית, שתתאים לאופי של המשתמש, כמובן מכיוון שמדובר בצג דיו-אלקטרונית הוא אינו צורך חשמל כלל כאשר התצוגה נשארת קבועה.

הצג האחורי גם משמש כהרחבה של המסך הראשי, כך שבעת פתיחת לוח השנה מוצגת האג'נדה בצידו האחורי או בעת קריאת ספר מופיעה הכריכה של על הצג האחורי.

על-פי נציגי החברה המכשיר צפוי להיות מושק ברוסיה ומדינות נבחרות באירופה ברבעון האחרון של 2014. מכשיר האב-טיפוס שהוצג לנו הריץ אנדרואיד ג'לי-בין בגרסה 4.2 ונציג החברה ציין כי בעת השקת המכשיר הוא יושק עם גרסת אנדרואיד העדכנית ביותר. המחיר טרם פורסם אך המכשיר הקודם של החברה נמכר ב-499 יורו.


-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.