אפליקציות השבוע

וגם: יומן שממש יגרום לכם לעשות משימות, מחשבון שיחסוך לכם מאות שקלים, ומבוך שלא נגמר אז כדאי שתתחילו לשחק בו עכשיו. אפליקציות השבוע.

אל תסתבכו – פשוט סנג'רו

כמה פעמים היינו צריכים שמישהו יביא לנו משהו מהסופר? שמישהו יקח את הילד לחוג או שחבר יקח עבורנו חבילה מהדואר? בימינו, כשכל דקה חשובה, אנו מרשים לעצמנו גם לשלם מדי פעם בכדי שאחרים יסייעו לנו במשימות היום-יום. אז מדוע שלא נרתום גם את הטכנולוגיה לטובת העניין?

בשפת הרחוב, כשאחד שולח אחר לבצע משימות בעבורו הוא "מסנג'ר" אותו, וכך גם נקראת אפליקציה ישראלית חדשה – סנג'ר. לאחר שתיכנסו לאפליקציה באמצעות חשבון הפייסבוק שלכם, תוכלו לצפות ברשימת בקשות הסנג'ורים הקיימות במערכת: בקשות לבייביסיטר, בקשה עבור מישהו שינקה את הגינה או מישהו שמעוניין שיקחו אותו לנתב"ג בשבת בבוקר – כל אלה דוגמאות לבקשות שדלינו מהאפליקציה. לכל בקשה תוכלו לשלוח הצעה בה תכתבו כמה כסף תגבו בעבור הסינג'ור ולמה כדאי לבחור דווקא בכם.

כמו כן, ניתן להעלות בקשת סינג'ור משלכם. כל בקשה מבוססת על המיקום שלכם ותופיע למשתמשים האחרים שקרובים אליכם. לכל בקשה יופיע תאריך תפוגה, סכום מקסימלי, קטגוריה ופרטי בקשת השירות.

להורדה: iOS | אנדרואיד

צרכנות נבונה

יצאתם לקניות בסופר? הנה חידה באדיבות מפתחי האפליקציה הבאה. על מדפי אבקת הכביסה בסופר, תחת אותו מותג, קיימות 2 אריזות: אריזת 2.5 ק"ג של אבקת כביסה ב-21.90 שקלים או אריזה של 7.3 ק"ג ב-69 שקלים. בהנחה שמדובר באותה אבקה, איזו אריזה תיקחו? כנראה שאת זו שמציעה מחיר זול יותר לקילו. אך למי יש זמן וכוח לחשב זאת במהלך הקניה?

אפליקציית Shelfy תעשה זאת בעבורכם. מזינים במסך האפליקציה כמה עולה כל מוצר ומה משקלו (או מספר היחידות המוצעות במבצע). בלחיצת כפתור מקבלים את המחיר ליחידה או לק"ג, בהשוואה למוצר המתחרה. כך תדעו איזה מבצע משתלם יותר.

בטח אתם סקרנים איזה מוצר משתלם יותר בדוגמה איתה פתחנו. אז המוצר הראשון, באריזה הקטנה יותר, זול יותר מהמוצר באריזת הגדולה. אריזת חסכון? תחשבו שוב.

להורדה: אנדרואיד

חצייה בטוחה

אם נולדתם בסוף שנות ה-80, או בתחילת שנות ה-90, ודאי תזכרו את משחקי המחשב עם הגרפיקה המפוקסלת והצלילים המשעשעים שהצליח להפיק הרמקול של המחשב באותה התקופה. מסתבר שישנם אנשים שרוצים להתרפק על הנוסטלגיה הזאת וכנראה שאלה ימצאו עניין במשחק הבא.

באמצעות משחק  תסייעו לדמויות דיסני לחצות כביש בבטחה, זאת תוך כדי השלמת משימות שונות. הכבישים הם סואנים, וישנם שלבים לא פשוטים כלל. אך עם ההתקדמות בסולם השלבים יפתחו עוד ועוד דמויות, כמו גם האפשרות לרכוש כאלה.

להורדה: iOS | אנדרואיד

מבוך שלא נגמר

משחק נוסף שיכול להעביר זמנים מתים הוא Hammer Bomb. מדובר במשחק ארקייד מבוכים, כזה המזכיר את Doom. ישנן משימות שונות שבהן צריך לעמוד, לאסוף כלי נשק, על הדרך ליהנות מממתקים ולבסוף גם למצוא את האוצר. גם אזורים סודיים מסתתרים תחת קירות, שאותם תצטרכו להפיל באמצעות פצצות.

הגרפיקה בסגנון Voxel, דבר שלטעמנו קצת מוריד מחוויית המשחק, אך זהו טעם אישי בלבד.

להורדה: iOS | אנדרואיד

יומן התלמיד – שנת 2016

תלמידים רבים חוזרים מבית הספר ושוכחים לבצע מטלות שונות כדוגמת שיעורי בית או להתכונן לבחינה. נכון שיומן לתלמיד כבר הוכיח את עצמו במהלך השנים, אך ההתקדמות הטכנולוגית לא פסחה גם על התחום הזה.

אפליקציית WhatsDue מסייעת בחיזוק הקשר בין מורים, תלמידים והורים. זו בעצם אפליקציה לניהול משימות אותן ניתן לקבוע עם תאריך יעד. מורים יכולים ליצור "כיתה וירטואלית" אליה יוכלו להצטרף הורים וילדיהם התלמידים. לדוגמה, מורה יכול לקבוע מבחן בתאריך מסויים. ההורים והתלמדים יעודכנו באמצעות האפליקציה והמורה יוכל גם לראות אלו תלמידים כבר צפו בהתראה. כל אלה יסייעו להורים לעקוב אחר המשימות שהמורים נותנים לתלמידים.

האפליקציה פותחה על ידי 2 ישראלים, עולים חדשים מקנדה. כרגע היא פועלת בשפה האנגלית ויש לה כ-3,000 משתמשים לאחר פיילוט מוצלח בארצות הברית.

להורדה: iOS | אנדרואיד

פורסם לראשונה באתר נקסטר מבית מאקו

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.