עונת החגים הנוצריים מתקרבת, ונראה שגם השנה הזו לא תעבור בשלום עבור הגיימרים שרוצים להעביר את הזמן באחת מרשתות המשחקים Xbox Live או PlayStation Network, שכן גם השנה קמה קבוצת האקרים שמאיימת לפגוע בתפקוד הרציף של שירותים אלו.

השנה מדובר בקבוצת האקרים בשם Phantom Squad שמאיימת להוריד את הרשתות של סוני ומיקרוסופט בטענה שהן לא מוגנות מספיק, וכדי להוכיח את כוונתם הם הספיקו להפיל לזמן קצר את רשת ה-Xbox Live ביום חמישי, אמנם זו חזרה מהר לאוויר.

"שואלים אותי הרבה מדוע אנחנו עושים את זה? למה אנחנו מפילים את Xbox Live ו-PSN?", נכתב בחשבון הטוויטר של הקבוצה שהוסר מאז, "מכיוון שההגנה לא קיימת". נראה שנושא ההגנה שאינה קיימת מקומם מאוד את קבוצת ההאקרים, שכן זו צייצה ציוץ נוסף מספר ימים מאוחר יותר, שם כתבה "PSN ו-Xbox Live…. חברות שיש להן מיליוני דולרים…. ולא טורחות לעבוד על אבטחת מידע".

בשנה שעברה הייתה זו קבוצת האקרים בשם Lizard Squad שהובילה מתקפות דומות, כאשר לאחריהן נעצרו שני בני אדם בבריטניה בחשד לקשר לנושא. אז, הבטיח קים דוטקום, הבעלים של שירות Mega (או Megaupload בעבר) 3,000 חשבונות פרימיום לכל החיים לחברי קבוצת ההאקרים Lizard Squad בתמורה להפסקת ההתקפות. השנה, קים דוטקום מתערב שוב, הפעם יש בדבריו צידוד בהאקרים: " זהירות סוני ומיקרוסופט. הייתה לכם שנה אחת לשדרג את הרשתות שלכם. אם Lizard Squad מפילים את Xbox Live ו-PSN בכריסמס הזה, אנחנו נכעס".

ההתקפות על Xbox Live נעשו בשיטה מוכרת המבצעת פניות רבות לשרת (DDoS). בשיטה זו "מציפים" את השרתים בחיבורים רבים, מה שגורם לעומס יתר על השרתים ובסופו של דבר גם לקריסתם. מאז מתקפת הפתע על Xbox Live ב-17 לחודש, פרסמו חברי קבוצת Phantom Squad כי הם הצליחו להפיל גם את רשת ה-PSN, אם כי סוני טענה שהשרתים עובדים כרגיל. נכון לכתיבת שורות אלו, גם שירות ה-Xbox Live וגם PlayStation Network, שניהם עובדים כראוי, אם כי מתקפות קטנות צפויות להגיע בטפטופים בימים הקרובים, כאשר המתקפות הגדולות באמת יקרו לקראת ערב חג המולד.

מה דעתכם בנושא? האם למיקרוסופט וסוני באמת מגיע עונש על שלא שפרו את האבטחה בשרתים שלהן?

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • Mans

  בואו ולא נחייה באשליות – אין שום קשר לאבטחה.
  מי שתוקף באמת את השרתים של מיקרוסופט וסוני זאת קבוצה של נשים ואימהות שמנסות להילחם נגד מיקרוסופט וסוני. הן רוצות שהגברים והילדים שלהם ישקיעו פחות זמן פנוי במשחקים ויהיו יותר עם המשפחה שלהם.

 • Master yoda

  כן צריכים לקבל עונש .. שיגנו על הלקוחות שלהם

 • רון ויצמן

  בחיאת כמה משחקים עובדים כבר על PSN/XBL ?? אני יכול לספור אותם על יד אחת. לא קריטי.

  • Mans

   יש הרבה. ניתן להגיד שהרוב. רוב המשחקים שיוצאים היום תלויים בסנכרון מול שרתים של PlayStation Network / Xbox Live.

   כלומר, ברגע שהשרתים למטה, לא ניתן להפעיל משחק בקונסוליה.

   • רון ויצמן

    בכלל לא. רק משחקים שסוני או מיקרוסופט מייצרים עובדים על השרתים שלהם. במידה ויש מולטיפלייר

    • Mans

     אחד התפקידים של השרתים אלו הוא אימות וסנכרון נתוני המשתמש, לכן במידה והשרתים אלו נופלים לא תוכל בכלל להפעיל משחק מודרני:
     Tomb Rider, GTA V, Call of Duty, AC Syndicate וכו׳