לוחצים כדי לבחור שיר

אחת התכונות הידועות דווקא לשמצה של מערכת ההפעלה של אפל (Apple) היא חוסר הפתיחות שלה לאפשרויות שונות. זה מקשה לעתים על הלקוח ומשאיר אותו כבול להחלטות החברה. אחד המאפיינים בהן חיסרון זה בא לידי ביטוי הוא בחירת הצלצול (רינגטון) – המכשיר מגיע עם כמה צלצולים מובנים, ואם רוצים  צלצולים נוספים מעבר לכך צריך לרכוש אותם מ-iTunes. לחלופין, ניתן ליצור צלצול בקלות וביעילות גם ללא הרבה מאמץ באמצעות פריצה, אך חלק נכבד מהלקוחות מעדיף שלא לפרוץ את מכשירו. ובכן, מה עושים?

ובכן, כך מתברר, אפשר לעשות זאת. וזה נכון לכל מכשירי החברה, אם הם מריצים את iOS בגרסה 4.3 ומעלה. כל מה שצריך מעבר לתוכנת ה-iTunes הוא את היישום עליו נפרט בהמשך.

הכנסו לחנות היישומים וחפשו את היישום החינמי Ringtone Designer (קישור). הורידו והפעילו אותו. צריך לבחור את השיר ממנו רוצים לחתוך קטע שישמש כצלצול. היישום מאפשר להכין צלצול באורך מרבי של 30 שניות. לאחר שבוחרים שיר צריך לבחור מתוכו מקטע באורך של 30 שניות. בנוסף, קיימת עוד אפשרות בשם Fade. אפשרות זו מוסיפה אפקט לצלצול כך שיתחיל בצורה שקטה ויתגבר כעבור כמה שניות . ניתן, בכל רגע נתון, ללחוץ על כפתור הניגון בכדי לשמוע את הצלצול, ולאחר מכן על כפתור השמירה כדי לשמור אותו.

לאחר שמירת הצלצול מחברים את המכשיר למחשב ופותחים את iTunes. נכנסים ב-iTunes למכשיר המחובר למחשב, ובוחרים בלשונית Apps. בתחתית העמוד תמצאו רשימת יישומים אשר חולקים נתונים עם המחשב, ובניהם גם יישום בשם Ringtones, שהוא למעשה היישום בו השתמשנו להכנת הצלצול. לחיצה יחידה על היישום תוביל להצגת רשימת כל הרינגטונים שהוכנו באמצעותה. יש לבצע נלחץ לחיצה אחת על הצלצול אותו רוצים לשמור, ואז ללחוץ על Save to כדי לשמור אותו למחשב. לאחר מכן, ניגשים לספריית ה-iTunes ומוסיפים לשם את הצלצול. בצעד האחרון הוא ביצוע סנכרון בין המכשיר למחשב  כדי להעביר אליו את הצלצול.

לאחר הסנכרון, ניתן למצוא את הצלצול החדש ברשימת הצלצולים שבהגדרות המכשיר.

הצלצול שהכנו
הצלצול שהוכן

זוהי דרך נוחה ופשוטה ליצירת אינספור צלצולים מותאמים אישית, בחינם ובקלות. גם אם שלב העבודה מול המחשב נראה מסובך בעיניכם, האמינו לנו – מתרגלים אחרי כמה פעמים.