אינסטגרם בעברית

גרופרס גלובל, חברת סטארט אפ ישראלית הממוקמת במיאמי ארה״ב, הודיעה על השקת  ״Groupers״, אפליקציה חינמית למשתמשי האייפון והאנדרואיד ומאפשרת לכל אדם הנמצא בחו״ל להתחבר לקהילה המקומית שלו ע״י שיוכו לקבוצה המורכבת מארץ המוצא והיעד.

כך למשל, אם אתם ישראלים בניו יורק, תוכלו להתעדכן, לשאול ולהתייעץ עם ישראלים אחרים השוהים בניו יורק לגבי נושאים כמו התמצאות, דיור, משרות, אירועים ועוד. כמו כן, תוכלו לקבל התראות על תכנים המתפרסמים בקטגוריות אלו.

פיצ׳ר מעניין נוסף של Groupers, מאפשר למשתמשים לסקור כל קהילה בעולם. כך, אם אתם מתכננים טיול למלבורן אוסטרליה, תוכלו להתחבר לקהילת הישראלים שם, לצפות בתוכן המקומי, להתייעץ עם ישראלים המתגוררים שם ואף לקבל התראות בקטגוריות שמעניינות אתכם.

״כיום, מטיילים, מהגרים ואנשים שעושים רילוקיישן, מחפשים מידע בקבוצות פייסבוק שונות שנפתחות באופן עצמאי ושואפות להוות מקור מידע לאותו קהל. אולם קיימים בכך מספר חסרונות״ אומר יאיר חזן, מייסד החברה. ״ראשית, יש לבקש ממנהלי הקבוצות שיאשרו את הצטרפותך לקבוצה. תהליך זה לוקח לעיתים זמן ותלוי בשיקולו הבלעדי של מנהל הקבוצה שלעיתים אינו מאשר הצטרפות של משתמשים מטעמים כאלו ואחרים. החסם הזה אינו קיים בגרופרס שם המשתמשים יכולים לעבור ולסקור כל קהילה בעולם ללא תהליך אישור ו/או הצטרפות כלשהו. חסרון נוסף הוא כמובן חוסר האנונימיות בפייסבוק, מה שמקשה פעמים רבות על משתמשים לחשוף את הדילמות והשאלות שלהם באופן ציבורי. גרופרס מאפשרת בין היתר לפרסם גם פוסטים אנונימיים ואף מאפשרת למשתמשים אחרים לענות כאנונימיים ובכך לחלוק מידע ללא החשש לחשוף את עצמם״.

ב-Groupers כבר שוקדים בימים אלו על הפיתוח של הגירסה הבאה שתכלול תכונות נוספות כמו ממשק משופר, הודעות אישיות, צ׳אט ועוד.

להורדה: AppStore | Google Play