חברת Corning (קורנינג), מפתחת את הזכוכית המפורסמת ביותר בתחום הנמצאת כמעט על גבי כל מכשיר חכם המכבד את עצמו כיום. החברה ללא ספק הצליחה ליצור סטנדרט חדש בעמידות הזכוכית של המכשיר ומשנה לשנה נראה כי הזכוכית הופכת לחזקה יותר ואף דקה יותר.

הדור הבא של החברה, ה-Gorilla Glass 4 מבטיח לא רק לשמור מפני שריטות ונפילות קלות, אלא להיות גם עמיד בהתרסקות של ממש על משטחים קשים כמו בטון ואספלט. בסדרת בדיקות “מדעיות” שהציגה בסרטון שבהמשך, העמידה החברה למספר מבחנים לא פשוטים את הזכוכית העוטפת את קדמת המכשיר וניתן לראות מה קורה כאשר המכשיר נופל מגובה של 1 מטר על משטח מחוספס, זאת בהשוואה למכשיר ללא הזכוכית כאשר תצוגת כלפי מטה.

לדבריה, הזכוכית החדשה מסוגלת לעמוד ברוב הנפילות כיום והשינוי לא ישפיע על בהירות התצוגה או על עוביה של הזכוכית, דבר החשוב מאוד הן ליצרניות והן למשתמשים. “אין לה חסרונות”, אמרו בחברה בנוגע לדגם החדש.

כהמשך לדור הקודם של ה-Gorilla Glass, הדגם החדש והמשופר מוכן כבר להגיע ליצרנית כך שכבר בתחילה או אמצע שנה הבאה אנו צפויים לראות את המכשירים הראשונים עם הזכוכית המחוזקת, ואז תוכלו לעשות את הניסויים הללו בעצמכם.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Yossi Cohen

  אבל טלפונים נשברים גם מנפילה על הפינות…
  ואף בעיקר מהן.

 • קופיקו

  זכוכית שלא נשברת אפשר לעשות בקלות (למשל ספיר). לאף אחד אין אינטרס בזה הם רוצים שתחליפו חלקים, מכשירים…

  • איתי מקמל

   דווקא לגבסי ספיר צוטט הבכיר מהחברה שאמר כי היא אמנם לא נשרטת אבל פחות עמידה מפני נפילות ושברים

  • תוהה

   עוד מתחום השעונים ידוע שספיר עמידה יותר בפני שריטות ופגיעה יותר בפני טראומה (נפילות, מכות וכו')

 • Shakëd Nathan

  נשמע מאוד מבטיח. אני למען האמת די סומך על זה (למרות שאי אפשר למנוע ב-100% את הדברים האלה) אבל יש לי שאלה אחרת ולא פחות חשובה: עד כמה זה יעמוד בפני שריטות? או בניסוח מדעי, האם החוזק המוגבר בא כאן על חשבון הקשיות?

 • Maor Bar

  סמכתי על הגורילה גלאס 3 עד שהמכשיר נשבר.
  אי אפשר למנוע ב100% לא משנה כמה בדיקות הם יעשו.