חברת GoPro, מי שאחראית על מצלמות האקסטרים הפופולריות, הכריזה על כניסתה לתחום הרחפנים.

בראיון של מנכ”ל החברה, ניק וודמן (Nick Woodman) באירוע Code Conference שנערך בארה”ב הוא אמר כי הם הולכים לבנות רחפן קוואדקופטר (Quadcopter) בעצמם ולהשיקו במחצית הראשונה של 2016: “הרחפן הוא אחד האביזרים האולטימטיביים למצלמות הגופרו”.

אולם הדבר לא יסתיים בכך וכי כפי שכבר הספקנו להכיר את החברה, גופרו תשיק מספר אביזרים נוספים שיתממשקו לרחפן, כך לפי דבריו. עוד נקודה שניתן להבין הוא כי למעשה, כל מצלמת GoPro תוכל להתממשק ולהתחבר לרחפן, בין אם מדובר בחיבור ישיר או התקן פיזי.

אבל לא רק רחפנים מעסיקים את גופרו בימים אלה, אלא גם פתרון לצילום ל-360, על ידי חיבורם של 4 מצלמות יחדיו שלבסוף יאוחדו לסרטון 360 אחד גדול. עוד אמר וודמן כי הם עובדים על פתרון ענן שיאפשר להעביר את כל התכנים המצולמים ישירות לרשת, בלי הצורך של המשתמש לגעת בכרטיס הזיכרון או להעביר את התמונות בחיבור כבל ישיר.

המתחרים ללא ממתינים

אבל גופרו נמצאת במעט מאחורי כולם. כך כבר לחברת Parrot יש לא מעט רחפנים מצלמים, כאלה עם מצלמות ו-GPS או דגמים מתקדמים יותר לשוק הצילום המקצועי. כמו גם חברות כמו 3D Robotics, DJI ואחרות כבר מוכרות רחפנים שונים. הפיתוח האחרון בתחום הוא של חברה אלמונית שהציגה את Lily אשר מסוגל לא רק לצלם אלא גם לעקוב אחר המשתמש בזמן הצילום באמצעות חיישנים ומכשיר איתור מיוחד.

פתרון אחר הוא HEXO+ (בתמונה למעלה) אשר מסוגל, בדומה ל-Lily, לעקוב ולצלם את האובייקט באופן אוטומטי, לבצע תמרונים וסצנות שונות כאילו צולמו על ידי במאי מקצועי והוא מסוגל להגיע למהירות גדולה יחסית של עד 70 קמש. בדומה לרעיון של גופרו, כאן המצלמה מתחברת לקצה הרחפן.

המחירים של מוצרים כאלה אם תהיתם, נעים בין 500 ל-2,000 דולר ואף יותר מכך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.