גוגל הכריזה על uProxy, תוסף חינמי לדפדני 'כרום' ו'פיירפוקס' אשר מיועד למשתמשים הנמצאים במקומות בהם מופעלת צנוזרה על רשת האינטרנט – כמו סין או איראן.

הרעיון לתוסף לא חדש ולמעשה ישנם כבר תופסים אחרים לדפדפן, תוכנות למחשב ואפילו שרתי VPN בתשלום חודשי אשר מספקים שירות דומה, החידוש הוא באופן פעולת התווסף – הוא לא מסתמך על שרת מרכזי ופועל בצורת P2P כך שגולש שגר בסין יכול, באמצעות השימוש בתוסף, להפנות את תעבורת הרשת שלו אל חבר שגר בארה"ב, אשר אישר מראש את הפעולה. כך למעשה פעולת החסימה של השירות הופכת לקשה במיוחד מכיוון שאין מקור מרכזי אחד אשר מספק את השירות.

התוסף הוצג בכנס ה-Idea Summit ופותח על-ידי אוניברסיטת וושינגטון ו-Brave New Software, התוסף כרגע נמצא בהפצה מצומצמת וניתן להירשם לשירות דרך האתר.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.