פרויקט מיפוי התלת מימד של גוגל מעלה הילוך: החברה חשפה היום כי מלבד הטלפון החכם שיש ל-Project Tango, גוגל תציע למפתחים גם טאבלט 7 אינץ’ ייחודי.

חומרה מפלצתית
הטאבלט החדש שלא זכה עוד לכינוי כלשהו, מצויד בחומרה חזקה במיוחד, אף חזקה מרוב הטאבלטים הקיימים כיום. כך השבב המרכזי הוא ה-Tegra K1 של Nvidia הנחשב לחזק יותר מה-Snapdragon 801, זיכרון עבודה (RAM) בגודל של 4GB (!) ואחסון של 128GB. מעבר לכל זה, המסך מגיע ברזולוציה של 1080p, חיבורי HDMI ו-USB3.0 כאשר הוא רץ על מערכת ה-KitKat 4.4. מערכת מצלמות ייחודית בגבו מספקת את מגוון היכולות עבור Project Tango וזה כולל גם חיישן עומק וחיישן תנועה.

ניתן לראות כי גוגל לא חסכה כאן בפרטים, אך גם תג המחיר של הטאבלט יוצא דופן ויעמוד על $1024 כאשר יושק בחודש יוני הקרוב ויצטרף למכשיר החכם שגם הוא כבר קיים במספר מוגבל של יחידות אצל המפתחים השונים.

פרויקט טנגו כזכור, יאפשר למפתחים למפות מבנים ואזורים נרחבים בקלות, לצורך שימוש בניווט בתוך מבנים, משחקים, ועוד.  כך מקווים בגוגל לגרום למיפוי במקומות שעד כה היה בלתי אפשרי למפות ולאפשר למשתמשים לבצע זאת בעצמם. כך לדוגמה, מפות גוגל יוכלו בעתיד לסייע לנו להגיע לחנות הרצויה במהירות ואף למיקום המוצר בתוך החנות עצמה. גם לקויי ראייה יוכלו להינות מהטכנולוגיה החדשה אשר תוכל לסייע להם להגיע ממקום למקום בקלות יתרה ומפתחי משחקים יוכלו לשלב בין העולם הווירטואלי לעולם המציאותי.

בגוגל לא מייעדים את הטאבלט להמונים, זו הסיבה גם למחירו הגבוה מצד אחד וחומרה חזקה כדי שיכול לבצע את העיבודים הדרושים ושלא יתיישן במהירות. בחברה מציינים כי יש כיום כ-200 יחידות של המכשיר החכם בשוק, כך שייתכן כי מספרים אלה יאפיינו גם את הטאבלט החדש.

 

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.