במקביל לשמועות שהתפרסמו כי חברת גוגל (Google) שוקלת לייצר בעצמה את מכשירי ה-Nexus במקום להסתמך על יצרניות חיצוניות אחרות, מפרסם העיתון הבריטי טלגרף ידיעה לפיה לא מדובר במכשירי ה-Nexus אלא במכשיר חדש לחלוטין. כלומר, גוגל שוקלת לייצר טלפון חדש אמצעות קבוצת החומרה שלה, וכך להיות בעלת השליטה הבלעדית על המבנה, העיצוב ותהליך הייצור שלו.

איך זה יהיה שונה ממכשירי ה-Nexus הנוכחיים שמזוהים עם החברה? לפי הדיווח, אלה עדיין ימשיכו לשאת עליהם את המותג של גוגל, אך היא תחזק עוד יותר את השליטה בייצור שלהם ועם הזמן תפחית את מעורבות היצרנית החיצונית למינימום, כשם שמפעלי פוקסקון (Foxconn) בסין מייצרים את מכשיריה של חברת אפל (Apple) אבל כלל לא מזוהים איתם. מצד שני יש הערכה שמכשירי ה-Nexus יהיו בהיררכיה מתחת למכשיר שגוגל תייצר, שיהיה טלפון הפרימיום האמיתי שלה, בדומה למה שעשתה עם ה-Pixel בתחום מחשבי הכרומבוק (Chromebook) ובדומה להחלטה שלה לייצר מתחרה ל-Echo של אמזון (Amazon).

עם זאת, גורמים בתעשייה מעריכים כי זו תהיה טעות מצדה של גוגל להוציא עוד מכשיר לשוק שגם ככה מבולבל, ולכן ייתכן שהשמועה בכל זאת מתייחסת לשליטה חזקה יותר במכשירי ה-Nexus, ובמיוחד בשני המכשירים שמייצרת השנה HTC עבור גוגל, שאמורים להיות הקרובים ביותר לשאיפותיה של גוגל מבחינת עיצוב.

בכל מקרה, הטלגרף טוען כי המכשיר בייצורה העצמאי של גוגל, אם ייצא לפועל, עתיד להגיע לשוק לפני סוף 2016, כך שנותרו רק עוד כמה חודשים כדי לדעת בדיוק מה קורה.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • odme10

  איזה תמונה זו בתחילת הכתבה?

  • Osher Abergel

   של מגנים מותאמים אישית לטלפון בייצור גוגל

 • Oren Moyal

  ברמה הטכנית הגיונית,הגיע הזמן אבל מצד שני זה עלול להביא לקריסה של אנדרואיד מכיוון שגוגל עושה הון מהעובדה שיש המון סוגי מכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה שלה ולכן זו ירייה ישירה ברגל של עצמה מכיוון שהיצרניות של הטלפונים יצאו מהשוק.

  • Yossi Cohen

   וישתמשו במה? בטיזן?

  • RuR

   למה שהיצרניות של הטלפונים יצאו מהשוק? להפך, זה רק יגדיל את ההיצע.

   • Oren Moyal

    אם גוגל עם כל המשאבים שלה תייצר מכשיר על גבול המושלם אז אתה מפיל את היצרניות האחרות כי אנשים יקנו את המכשיר של גוגל.

    • RuR

     הממ, תהיה בטוח שגוגל לא יקצו לזה יותר משאבים מאשר סמסונג למשל.