גוגל (Google) ביצעה שינוי באלגוריתם התוכנה של דפדפן הכרום (Chrome) למובייל, אשר מיועד להפעיל את היישום באופן חלק ומהיר הרבה יותר מבעבר. האלגוריתם החדש אשר הוצג לראשונה בחודש ספטמבר 2015, קרוי בשם "Brotli" ומבטיח לזרז ולייעל את עבודת הדפדפן בכ-26 אחוזים, בעזרת מנגנון חדש המציג מידע באופן מהיר יותר מאשר באמצעות המנגנון הקודם "Zopfli".

בנוסף לכך, גוגל אומרת כי האלגוריתם החדש עשוי להועיל רבות לאורח חיי הסוללה ומסוגל אף לחסוך ברוחב הפס וכך בעלויות השימוש ברשת הסלולרית בקרב מכשירי המובייל, כך הוא מסוגל להקטין את כמות נתונים הנצרכת. לפי דברי איליה גריגוריק (Ilya Grigorik), מהנדס בחברה האחראי על ביצועי הדפדפן, בניית המנגנון הושלמה ובעדכון התוכנה הבא הוא ישוחרר אל הציבור הרחב, אשר יזכה ליהנות מגלישה מהירה יותר במידה ניכרת.

כמו כן, גם דפדפן פיירפוקס (Firefox) מבית מוזילה (Mozilla) יתמוך בגרסתה הבאה באלגוריתם החדש, ובכך גוגל ממשת את מטרתה, השואפת להביא לידי ביטוי את המנגנון בקרב דפדפנים אחרים.

עדכון זה הינו סדרת המשך לניסיונות גוגל לייעל את עבודת הדפדפן בצורה משמעותית, ולאחר שבחודש ספטמבר פעלה לצורך צמצום צריכת משאבים בעדכון לגרסה (45), זהו הצעד הבא שלה לצורך שדרוג היישום הן בגרסה השולחנית והן בגרסת המובייל.

 

 • user30000z

  לא רוצה לגלוש בסתר, פשוט לא רוצה שהדפדפן כל הזמן יעבוד בלשלוח לגוגל נתונים ויגמור לי את הסוללה

 • עזרא

  העדכון כבר הגיע לגרסת השולחנית? כי בנתיים עובד לא משהו בכלל אצלי

 • user30000z

  עם כל המידע שהדפדפן הזה שולח לגוגל כל הזמן, אין סיכוי שהוא יהיה יעיל. זה לא דפדפן זו תוכנת ריגול.

  • נתנאל

   על מצב גלישה בסתר שמעת?

 • נתנאל

  סופסוף דפדפן כרום באנדרואיד יהיה ייטען מהר יותר בדומה לדפדפן ספארי של אפל 😀😀😀

 • RuR

  מצוין! מתי יגיע העדכון ל-iOS ומתי לאנדרואיד?

 • tamir

  כל העניין המעצבן עם דפדפן הכרום שלא ניתן לפרוס אותו על מסך הטלוויזיה הגדול בסטרימר.דווקא החברה שפיתחה את הסטרימר בוקס הדפדפן נראה חיוור לעומת מתחריו וברוך השם יש.גוגל לא עשתה חושבים ולא בודקת שהכרום מתאים אך ורק לסמרטפון ולטאבלט ולסטרימר לא.חברה בדיחה !!

  • אנדרואיד – מערכת הפעלה המותאמת למכשירים ניידים עם ממשק משתמש מותאם למסכי מגע.
   זה שלקחו ועשו מזה סטרימר לא אומר שזה צריך להתאים לטלויזיה.