למרות שמיקרוסופט (Microsoft) הודיעה בעבר כי תפסיק את התמיכה במערכת ההפעלה Windows XP בתאריך 8 באפריל, 2014, גוגל (Google) תמשיך לתמוך בדפדפן שלה לסביבת העבודה הזו עד אפריל 2015. הודעה על כך התפרסמה בבלוג ברשמי של כרום (Chrome).

מהלך זה נועד, לטענתה של גוגל, כדי לתת מענה למאות מיליוני משתמשים שלא ירצו לשדרג את המערכת ההפעלה שלהם מ-XP למערכת מתקדמת יותר, וזאת למרות הפסקת התמיכה מצידה של מיקרוסופט. בגוגל אומרים כי החברה רוצה להמשיך ולתת את ההגנה הרצויה מפני וירוסים, מזיקים, תוכנות ריגול ותוכנות זדוניות אחרות, לפחות בגזרת הדפדפן, גם למי שירצה להמשיך לעבוד עם חלונות XP גם אחרי אפריל 2014.

ראוי לציין כי המשמעות של מערכת הפעלה שלא מקבלת יותר עדכונים יכולה להיות אפילו הרסנית. פגיעויות וחורי אבטחה חדשים שיתגלו לא יזכו לתיקונים, והאקרים ושער ארגוני פשיעת סייבר יוכלו לנצל זאת היטב וללא הפרעה. זה מסוכן במיוחד עבור ארגונים, שהתקפות מעין אלו יכולות להשבית את מערכת המחשוב שלהם, ולגרום לפגיעה קשה בעסקים ובמוניטין.

אם תרצו מדובר בעוד אנקדוטה קטנה במאבק הבלתי פוסק בין שתי חברות התוכנה הענקיות. כזכור, בתחילת החודש השיקה גוגל גרסת בטא של כרום לחלונות 8 שמתלבשת על מערכת ההפעלה וממש מחליפה את ממשק האריחים לממשק שמבוסס על השירותים של גוגל. בנוסף, גוגל הסירה וחסמה מספר פעמים את אפליקציית YouTube עבור Windows Phone, מערכת ההפעלה של מיקרוסופט לתחום המובייל, בטענה כי זו מפרה את תנאי השירות.

מנגד קראה מיקרוסופוט למשתמשים לעבור להשתמש בשירות הדואר החינמי שלה Outlook.com לאחר שגוגל הסירה את תמיכתה בפרוטוקול ה-ActiveSync ובכך מונעת ממשתמשי  Windows Phone להתחבר לשירותי החברה.

 

 • אורטל

  בוא נגיד שגוגל אינטרסנטית לדפדפן שלה, או לכל דבר אחר שהיא מפתחת.
  ולכן היא רוצה להספיק תמיכה ב-XP או בכל דבר אחר מתי שבא לה.

 • אהרון

  אני כל פעם מתעצב מהמחשבה שהסיבה היחידה שקוראים לווינדוס 8 גרועה, היא בגלל שאין לה את כפתור ההתחל (שהיה כל כך שימושי שאתה צריך תוכנות במחשב מבלי לחפש לפי שמן, מה שעכשיו אין באופציה נוחה ומהירה. ולא, אני לא רוצה תוכנות אחרות שרק הטובות בתשלום, אני רוצה מובנה) ובגלל ממשק האריחים שעוד איכשהו אפשר להתעלם ממנו.

  חוץ מזה ווינדוס 8 זה ווינדוס 7 עם כל מיני שיפורים, מייקרוספט עשו טעות ענקית ואני מצטער שאני אצטרך לחכות לווינדוס 9 בשביל שהם יבינו אותה.

 • אריק

  אני מאוד אוהב את האתר שלכם ואת השיפור שעשיתם בו. מאוד נח

 • אריק

  אני לא מבין מה יש לאנשים נגד מערכת ההפעלה windows 8 זו אחלה מערכת שמגיבה מצויין מהירה ויציבה. צריך רק לצאת מהקיבעון ולנסות אותה. עם זאת מדוע שמיקרוסופט תפסיק את התמיכה לאלה שלא מעוניינים לעבור או לשנות. אבל הכי אני לא מבין זה מדוע אנחנו הצרכנים צריכים להיפגע מהמלחמה בין השתיים.