גוגל כבר מזכירה היכן מחנים את המכונית, וגם מתי כדאי לצאת לפגישה כדי להימנע מפקקים, אבל מסתבר כי זה לא מסתיים שם. על פי דיווח של Android Police, השירות החדש שתציג החברה, וכבר בכנס המפתחים הקרוב, יאפשר למשתמש לתקשר עם אנשים, מקומות ואפילו מכשירים אחרים בסביבה הקרובה.

השרות, שזכה לשם Nearby, מאפשר להגדיר פעולות שייצרו קשר לרשת לפי רצון המשתמש, בהתאם למיקום בו הוא נמצא, ולקבל מידע או לבצע משימות מסוימות בהתאם לכך. המידע עדיין מאוד מעורפל, אך ב-Android Police, שהצליחו להשיג צילומי מסך מתוך הגדרות של השירות במערכת האנדרואיד, יודעים לספר כי Nearby יוכל להפעיל בעצמו את המיקרופון, ה-WiFi, הבלוטות' ושירותים אחרים בהתאם לצורך ולהתחבר לחשבון הגוגל פלוס האישי של המשתמש ולשאר שירותי גוגל השונים, כך שהמכשיר יתפקד באופן עצמאי ויוכל לזהות מכשירים ומשתמשים אחרים על ידי סימני זיהוי שונים ולהפוך את המכשיר לחכם הרבה יותר.

הפרטים כאמור עדיין לא ברורים ונראה כי חדירה לפרטיות כאן תהיה דבר שבשגרה, אך נאלץ להמתין לראות האם וכיצד גוגל תממש את השירות החדש.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • אחד

  גוגל בהחלט "מגזימים" קצת, כל השירותים האלה מבורכים ושימושיים, אבל הם בהחלט לא שווים את המחיר (הפרטיות) שאנו משלמים… אני אישית מסתדר יופי בלי GOOGLE NOW וגם מקפיד לבטל זאת מיד לאחר התקנת הרום (כמו כן גם את GOOGLE LOCATIONS ושאר הצ'קבוקסים הקריפיים תחת SYNC) כי מסתבר שגוגל אוהבת אותנו OPT IN ולאסוף את כל המידע עלינו מבלי ידיעתנו, ועוד לא דיברנו על אינדוקס אוטומטי של נקודת הWIFI שלנו ושל שכנינו… לא תודה, שיהיה לבריאות למי שמשתמש בזה, רק היה נחמד אם גוגל הייתה מיידעת אותנו ובתהליך הWIZARD הראשוני לאחרת התקנת ROM או הפעלת מכשיר חדש היו שואלים "האם ברצונך להפעיל את כל שירותי גוגל?" ולענות בכן או לא, ומקסימום מי שרוצה להשתמש בשירותים ספציפיים כמו ג'ימייל, פליי וכאלה היה מסמן בעצמו בצ'קבוקס… אבל למה אפשר לצפות מחברה שלא רוצה להגן על המידע של המשתמשים שלה? אפילו מנהל הרשאות נורמלי אין וגם APP OPS כנראה יוסר בגרסאות הבאות 🙁
  גם כמשתמש אנדרואיד כבד אני אומר בפה מלא – Android = המערב הפרוע, למי שאין ROOT, חי בסכון תמידי (להבדיל מהגן הסגור של אפל שלאחר שיש פרצה רק אז המשתמש חשוף).

  • T.Y

   אני אישית מכבה את שירותי המיקום ואת גוגל נאו יותר מטעמי סוללה אבל אין ספק שזה מלחיץ..

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   אני מסכים איתך אבל אתה קצת מגזים, אחרי הכל אפשר לבטל את השירותים הללו, וגוגל היא חברה גדולה, היא לא מתייחסת לכל צרכן בנפרד והסיכויים שהמידע ידלוף קטנים יחסית, עם יש יותר תועלת בזה אז אני לא רואה למה לא, פרטיות היא דבר חשוב אבל לדעתי המידע הזה לא כל כך רלוונטי וגם עם הוא ידלוף בצורה כלשהי אני לא רואה איך זה ישפיע עלי בצורה רעה, אולי לא חוויה נעימה אבל לא יותר מזה

  • danny

   אני גם מתוך הרגל מבטל את כל שירותי גוגל לכל מכשיר שעובר ביידים שלי
   שאר הנתונים שאני רוצה לשמור מידע רק באפליקציות צד ג' וגם שם בקיצורים..
   בשבילי זה כלל לא טרחה, פשוט הרגל .. הבעיה כרגע שגוגל משלבים מאפיינים נחוצים וקריטיים ביישומים שונים בשם "האינטגרציה" . כמה שידוע לי זה התחיל עם הגלריה והמצלמה שהפכו ליישום אחד. לדוגמא אני לא מעוניין להשתמש בגלריה שמגיע עם הרום miui נכון שהיא מאד אינטואטיבית, אבל מייצרת thumbnail שמגיע לכמה ג'יגות על כל כמה מאות בודדות של תמונות. שימוש בגלריה צד שלישי פותר חלקית את העניין. הקפאה של היישום "גלריה" מעלימה את המצלמה. פתרון- שימוש בסקריפט מוכן מראש שמרוקן קבצים לא נחוצים(Init.d) וזו רק דוגמא אחת. בקיצור צריך להיות מומחה בעניין..