עם אפשרויות חדשות כמו מתג הנעילה והצפנה כברירת מחדל, בגרסת אנדרואיד לוליפופ (Lollipop) ישנו דגש על הסרת החסמים בהפעלת אפשרויות האבטחה השונות.

מעבר לאפשרויות אבטחה חדשות נראה כי בגוגל הבינו את צורך המשתמשים ובגישה פשוטה יותר לאפשרויות האבטחה בלוליפופ, ומהנדסי החברה דוגלים בגישה כי מכשיר מאובטח הוא לא רק מנת חלקן של משתמשי מביני עניין. אדריאן לוודויג (Adrian Ludwig) מהנדס אבטחה בכיר בחטיבת אנדרואיד מציין ״אני לא חושב שזה ריאלי שמשתמש הממוצע צריך לדאוג בנוגע לאבטחה״ ועם אנדרואיד לוליפופ אפשרויות אבטחה שונות פועלות כברירת-מחדל, ברקע ובלי התערבות פעילה של המשתמש.

כך לדוגמא בעת הגדרה ראשונית של מכשיר חדש, אפשרות ההצפנה של המידע על גבי המכשיר תופעל כברירת מחדל, זאת בניגוד במצב היום בו על המשתמש לגשת לתפריט האבטחה ולאפשר את הצפנת הקבצים, דבר שיכול למנוע גישה לא מורשית למידע אישי. בנוסף, במכשירים המריצים את אנדרואיד (Android) בגרסה 5.0 יוטמע ׳מתג הנעילה׳ – אפשרות לנעול את המכשיר מרחוק אשר מונעת מגנבים לבצע איפוס או שחזור מלא למכשיר דרך ה-Recovery מבלי להקיש את סיסמאת המשתמש הלגיטימי, פעולה אשר תקשה על הפעלה של מכשירים גנובים.

כמו-כן ישנם הסרת חסמים שעלולים למנוע מהמשתמש הלגיטימי של המכשיר להשתמש באפשרויות האבטחה השונות – כך לדוגמא כאשר המשתמש אוחז את המכשיר בידו ומביט במסך הנעילה, מערכת ההפעלה מריצה ברקע את יכולת זיהוי הפנים והמשתמש הלגיטימי יוכל לפתוח את המכשיר מבלי להזדהות באופן פעיל באמצעות סיסמא, המכשיר גם יוכל ׳לחוש׳ באמצעות בלוטות׳ או NFC בקירבה של מכשירים לגיטמיים נוספים של המשתמש כמו צמיד או שעון חכם ואם המשתמש עונד אותם הוא לא יתבקש להזין סיסמא.

אין ספק ששיפור אפשרויות האבטחה והסרת החסמים הן צעד מבורך במיוחד כאשר מעל ל-80 אחוז מהמכשירים החכמים בעולם מבוססים על מערכת ההפעלה של גוגל.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.