לגוגל (Google) יש חדשות טובות עבור מפתחי אפליקציות. ברשומה שהעלה ירון פירדמן לבלוג הפיתוח של כרומיום (Chromium), הוא מבשר על שינויים בהתייחסויות לאפליקציות רשת (Web Application) שאינן דורשות התקנה מורכבת ובגוגל מנסים לגרום להן להרגיש כמו אפליקציות רגילות לכל דבר ועניין.

עד כה ההטמעה של אפליקציות רשת במכשירי אנדרואיד הייתה חלקית: החברה אפשרה למפתחים ל'התקין' את היישום על מערכת ההפעלה, אבל הדבר הסתכם על יצירת קיצור דרך לדף האפליקציה על גבי מסך הבית בלבד ותמיכה בהתראות.

אך בגוגל מתכוונים להציע שינויים אשר יטפלו בסוגיות אלה ואפליקציות רשת מתקדמות יסגלו תכונות של אפליקציות רגילות. לאחר 'התקנתן', אלו יוצגו הן במסך הבית, מגירת היישומים וברשימת היישומים המותקנים. התראות יירשמו כשהן מגיעות מאפליקציות הרשת ויהיה ניתן לטפל בהתראות כפי שמתאפשר בהתרעות של אפליקציות אנדרואיד רגילות. בנוסף, גוגל תאפשר לאפליקציות רשת לקבל מידע מיישומים אחרים.

אפליקציות רשת יטשטשו את הגבולות בין אפליקציות אנדרואיד טבעיות (Native Application) המוכרות לנו שירוצו דרך דפדפן הכרום. היכולות החדשות יגיעו לערוץ הבטא של דפדפן ה-Chrome ויהיו זמינות בעוד מספר שבועות.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.