המשקפיים של גוגל הם ללא ספק אחד הפרוייקטים השאפתניים של הזמן האחרון. הניסיון להוכיח שכבר היום אפשר ליצור חמשוב לביש המאפשר שימוש בטכנולוגיות המוכרות מהסמארטפונים בלי להחזיק אחד כזה ביד הוא לא פשוט, במיוחד כשהוא כופה על עשרות עובדים בחברה להסתובב במקומות ציבוריים עם משקפיים מוזרות המושכות הרבה יותר מדי תשומת לב, ועדיין לא יכול להמחיש למי שלא ניסה אותו בעצמו איך זה עובד.

לצלם וידאו בלי ידיים. מתוך האתר החדש של Google Glass

לאחר חודשים של דרישה ציבורית עזה לדעת איך נראים החיים מבעד ל-Glass, היום סיפקה גוגל תשובה ראשונה לסקרנותנו כאשר העלתה לרשת אתר חדש בו ניתן לצפות בסרטון הממחיש את השימוש היומיומי במשקפיים הממוחשבים. כך, בווידאו אפשר לראות איך נראית התצוגה הזעירה עבור המשתמש – קצת כמו סמל תחנת טלוויזיה בזמן שידור תוכנית. הפעלת המכשיר נעשית באמצעות אמירת המלים "OK, Glass" ופקודות כגון "Take a picture", "Record a Video", "Hang out with…", "Google" ועוד, כאשר כל פקודה נענית בהצגת מענה ויזואלי כלשהוא על המסך הממוקם בפינה הימנית-עליונה של שדה הראייה.

למרות שהווידאו נראה מרשים ביותר וככל הנראה צולם כולו ע"י המשקפיים של עובדי גוגל, חשוב לציין כי לא כולו אותנטי. כך, לדוגמא, הפקודות הקוליות ברוב התרחישים המוצגים בלתי אפשרית, ורק לקראת סוף הווידאו ניתן לראות עובדת מתפעלת את המכשיר באמצעות מחוות מגע על המשטח המכיל את הסוללה והחיישנים של המכשיר.

מלבד הווידאו ותמונות המחשה, ניתן באתר החדש להזמין יחידות ראשונות של המשקפיים. לא ברור האם הן יחולקו חינם או במחיר יחידות המפתחים – 1,500 דולר, אך גוגל מציינת כי על מנת לקבל יחידה יש להיות תושבי ארה"ב ולשתף בטוויטר או בגוגל+ סטטוס, תמונות או סרטון קצר בו מספר המשתמש מה היה עושה לו היו לו משקפי-גוגל, ולפתוח בתגית #ifihadglass.

 • בולי

  הייתה כתבה לא מזמן באיזה אתר בחו"ל שמישהו לקח כבר את אחד הדגמי פיתוח ואמר שהסרטון שגוגל הציגה (הראשון) עלה בהרבה על יכולת המכשיר עצמו.

  אני חושב שזה נחמד לראות בטלוויזיה אנשים עם משקפיים טכנולוגיות אבל לא יותר מזה. במציאות לא הייתי שם כאלה אפילו בטעות.

 • אייל

  פשוט מטורף!

 • אפל כבר לא מובילה , היא משתלבת רק.

  פעם אפל היו מוצאים מוצרים מהפכניים (כמו ה IPAD ה IPHONE ה IPOD וכו )
  היום הם כבר לא מוצאים מוצרים מהפכניים. ה MINI IPAD זה רעיון של גוגל. על המכשיר החדש שמדברים שאפל רוצה להוציא החצי טאבלט חצי פלאפון כבר סאמסונג הוציא..
  עכשיו יש לחכות שהמוצר הזה היה מוכן ואפל תעתיק אותו 🙂

  • בולי

   אני לא חושב שגוגל המציאו שום דבר.. גם לא את הטאבלט 7 שהיה לפני זה Tab ועוד כמה חברות פיתחו.
   הנקסוס 7 עצמו גם לא מספיק טוב כשהוא עם יחס לא פרופרציונאלי לטאבלט 7 (במיוחד רואים את זה באתרי אינטרנט).

   בגדול אין מה להתלהב.

 • טאקטו

  יש כבר מוצר מוגמר??.