גוגל ממשיכה לדחוף לתחום המחשוב הלביש ולפתח טכנולוגיות חדשות שנראה כאילו הגיעו מעולם המדע הבדיוני. החברה חשפה את פרויקט “עדשות מגע חכמות” (Smart Contact Lenses), ננו-טכנולוגיה המציעה לחולי סוכרת דרך קלה לפקח על מצבם ללא מחטים ודם, על ידיד מדידת רמת הגלוקוז בדמעות ישירות מהעיניים.

העדשה מורכבת משבב זעיר (מאוד זעיר) המספק את יכולות האלחוטיות והחשמל לעבודה וכן חיישן סביב העדשה המזהה את רמת הגלוקוז. העדשה תוכל לדווח למשתמש על מצב הסוכר בדם על ידי התראה בנורית זעירה או בעתיד תוכל להתחבר להתקן אלחוטי.

“אנחנו בוחנים בימים אלה עדשות מגע חכמות בשלב אב-טיפוס המסוגלות לקרוא את רמת הגלוקוז בדם בכל שנייה. בנוסף, אנחנו חוקרים כיצד נוכל להעביר אזהרה מוקדמת עבור הלובש ולכן אנו בוחנים שילוב של נורות LED זעירות שיכולות להאיר כדי לציין שרמת הגלוקוז עלו או ירדו לסף מסוים.” נאמר בבלוג של גוגל על ידי שני המפתחים, בראיין אוטיס ובבק פרביץ’.

בינתיים בחברה אומרים כי היא מתייעצת עם מומחים בתחום וכן עם רשות התרופות האמריקנית (FDA) כדי להבטיח שהמוצר יוכל להגיע בעתיד לשוק. באם יצליחו, העדשות החכמות הללו יחסכו סבל רב לחולי הסוכרת הנדרשים לבדוק את מצב הסוכר בדם כל מספר שעות בדרך הרבה פחות כואבת וגם סוללות את הדרך לטכנולוגיה לבישה מזן חדש לגמרי.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Vincho

  כסוכרתי שהתעוור מסוכרת!
  אם הפרטים נכונים ואני מקווה שהם נכונים, מחזר ידי המפתחים.
  לגבי פרטיות יש פתרון לכל פגיעה בפרטיות לכול המעוניין.

 • היוזמה ברוכה… כבוד למפתחים…. בכל ארגון יש רע וטוב… לא חייבים לאהוב את אובדן הפרטיות וכדאי לצמצם אתהתופעה – מסכים עם אברי גלעד ודומיו…
  אבל אייטם כזה אם יצלח – אני מחבק את הגוגלים האלו…

 • עומר

  אנשים לא מעריכים את גוגל כמו שצריך, עם יש חברה ששינתה, משנה ותשנה את העולם זאת גוגל.

  • גוגליזם

   למען הסר ספק, גם אני צרכן של גוגל כמעט בכל מוצר.
   החברה הזו אכן מבצעת שינויים בעולם בצורה תקדימית, אבל אנו צריכים לזכור שכשמקבלים את הכי טוב, הכי מהר, ובחינם, אל לנו להתפלא אם יהיו לכך השלכות..

   • גוגליזם

    פתאום נפל האסימון.. חוזר בי מהחשש
    שהתכנית שלהם היא בהשתלטות על העולם, כי….
    הם וכל ענקי האינטרנט נמצאים בידי יהודים, אז מה אכפת לנו.. 🙂

    רשימה מקוצרת:
    Google/YouTube, Facebook, Wikipedia, Yahoo,
    My Space, Ebay, PayPal , PalTalk

 • גוגליזם

  בקצב הזה, כולנו נחיה במשטר גוגל.
  זרועות המפלצת מגיעות לכל תחום בזכות תקציבי הענק שמספיקים היום לקנות חצי יבשת!

  ידביקו לנו פרסומות על המצח, אבל לפחות הארנונה תהיה חינם…. 🙂

 • להלה

  וואו זה מדהים! כל הכבוד לגוגל (: