חברת גוגל (Google) הודיעה רשמית כי החל מה-30 ביוני היא לא תתמוך יותר בגירסאות ישנות של מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), מגירסה 2.1 (eclair) ומטה. "מתאריך זה ואילך, מכשירים שמריצים את גירסת אנדרואיד 2.1 ומטה לא יוכלו יותר לגשת או להתקין אפליקציות במכשיר", נכתב בהודעה.

הסיבה לכך היא בעיקר טכנית: המערכות הללו כלל לא מריצות את חנות האפליקציות Google Play, אלא גירסא ישנה ולא מעודכנת שלה בשם Android Market, וגוגל ככל הנראה החליטה להפסיק לתמוך בה. ולא רק היא: מפתחי אפליקציות רבים כבר מזמן אינם תומכים בגירסאות 1.0 עד 2.1, כך שבפועל הסרת התמיכה של גוגל לא באמת תשנה כלום למשתמשים שמתעקשים להישאר על מערכות אלה. יחד עם זאת, עקב "קשיים טכניים", משתמשים שעדיין מריצים את מערכת ההפעלה הזו כלל לא יקבלו הודעה למכשירם על כך שהתמיכה הסתיימה.

במקביל להודעה זו של גוגל, הודיעה אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp) כי היא תמשיך לתמוך בגירסת אנדרואיד 2.3 (Gingerbread) לפחות עד ה-1 בפברואר 2020. לפני כשנה הודיעה החברה כי היא מפסיקה לתמוך במערכות כמו אנדרואיד 2.2 ו-iOS 6 ומטה, אך כעת עדכנה בדף הבלוג הרשמי שלה את התאריכים והגירסאות, כך שלא ברור אם מערכות אנדרואיד 2.1 ומטה עדיין יוכלו להשתמש בה. אבל לפחות משתמשי אנדרואיד 2.3.7 יכולים לנשום לרווחה למשך עוד כמה שנים.