אחרי חיזורים רבים מצד ענקיות הטכנולוגיה, סוף סוף יש קונה: גוגל תרכוש את אפליקציית הניווט הישראלית Waze (ווייז) בהיקף עסקה המוערך ב-1.3 מיליארד דולרים, כך לפי פרסומים ברשת.

המו”מ לרכישת Waze התקיים זה כמספר חודשים, ככל הנראה במקביל למו”מ עם פייסבוק או מיד לאחר מכן, ועל פי פרטי העסקה המתגבשת, מרכז הפיתוח יישאר בישראל לפחות למשך השנתיים-שלוש הקרובות, ובניהול ישראלי. העסקה כך נראה אינה עוד חתומה וסופית, והפרטים עוד יכולים להשתנות אך הצדדים עומדים לפני חתימה וכי אחת הסיבות שהעסקה בינם לבין פייסבוק נכשלה הוא בשל ויכוח על מחיר והמשך הפעילות בישראל.

Waze נמנית כיום בין האפליקציות הניווט הגדולות ביותר בעולם ומתחרתה העיקרית היא Google Maps. כיום היא בעלת נתח שוק של כ-10 אחוז ועם כ-50 מיליון משתמשים ברחבי העולם. רק בתחילת החודש השיקה החברה את גרסה 3.7 שמוסיפה יותר חיבור עם הרשת החברתית פייסבוק עם קישור ל-Facebook Event המאפשר ניתן לצפות ולנווט ישירות לאירועים משותפים הנוצרים דרך פייסבוק ומי החברים המגיעים לאירוע והאם הם כבר הגיעו למקום.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.