תעשיית הבידור האמריקאית לא נחה במלחמה שלה נגד הפיראטים, ואחרי שנתיים בהם הצליחה להוריד את אתרי השיתוף הגדולים ובראשם מגה אפלוד של קים דוט-קום (שלימים הפך ל-Mega), היא גם נלחמת בתוכן הפיראטי שמאנדקס מנוע החיפוש הגדול של גוגל.

על פי דוח שמוציאה גוגל אחת לתקופה, הדרישה להסרת תכנים רק הולכת וגוברת ואם בין חודשים יולי לאוקטובר של 2012 היא קיבלה כ-1.8 מיליון בקשות להסרת קישורים מהמנוע חיפוש בשבוע, כיום הממוצע עומד על לא פחות מ-5.3 מיליון בקשות בשבוע, כ-8 קישורים לשנייה. מדובר במספר עצום וגדילה משמעותית בהסרת הקישורים ברשת וברובם מדובר בתכנים או בקישורים לקבצים המפרים זכויות יוצרים.

בין ה-23 ל-29 לספטמבר, גוגל קיבלה על פי חוק ה-DMCA האוכף הפרות של זכויות יוצרים, כ-5,407 בקשות של הסרת קישורים מארגונים אשר סה”כ כללו 5,310,080 קישורים מתוך 37,413 דומיינים. רוב הבקשות הגיעו מתוך תעשיית המוזיקה והסרטים בארה”ב.

האתרים המובילים ברשימה אשר לגביהם גוגל קיבלה בקשות להסרת קישורים הם ZippyShare, Dilandau ו-BeeMP3, שבממוצע מכל אחד מהם הוסרו 800 אלף קישורים. גם FilesTube ו-Rapidgator נמצאים בדוח והוסרו כחצי מיליון קישורים.

Google-Takes-Down-Eight-Links-Each-Second

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • אלגרו

  מאבק חסר סיכוי שמניב רק הפסדים גדולים, הרבה חברות הבינו שפיראטיות זה לא סימן להפסדים אלה לרווחים ופופולריות .

 • חפשא

  אז אפשר פשוט להשתמש בבינג?

  • דן

   הם מסירים את הקישור מגוגל זה לא משנה כי אתה יכול להיכנס לאתרים ולחפש משם כרגיל

 • אנדרואיד מס' 1

  אני מקווה שהאתר rarbg לא ימחקו אותו כי זה אתר מעולה להורדת קבצים דרך התוכנה BitTottent

 • ori

  NOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!