מערכת האנדרואיד בגרסתה החדשה, 6.0 ‘מרשמלו’ ששוחררה בחודש שעבר, קיבלה כעת עדכון ראשון. לא מדובר בעדכון משמעותי כפי הנראה, זאת אפשר להניח לפי מספר הגרסה – 6.0.1.

העדכון הגיע תחילה למספר בעלי Android One, מכשירים המופצים במדינות מתפתחות שבעליהם דיווחו כי הם קיבלו התראה עבור העדכון למכשיר Cherry Mobile G1 שברשותם המופץ בפיליפינים. העדכון כך נראה אינו מביא עימו שינויים רבים, ובעיקר תיקוני באגים וייצוב המערכת וכן עדכוני אבטחה של החודש האחרון.

לעת עתה, לא ידוע כי מכשירי הנקסוס השונים זכו לעדכון דומה, כך שייתכן כי בהתאם לבעבר, גוגל (Google) מפיצה זאת תחילה למכשירי Android One ובהמשך לסדרת הנקסוס. עוד נאמר כי על ידי משתמש LlabTooFeR, מפתח רומים ל-HTC כי גוגל מתכננת להשיק את גרסה 6.1 (לא 6.0.1) בתחילת שנה הבאה.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • zevik stolero

  ממתין לעדכון …מתי יגיע לנקסוס ?

  • RuR

   מן הסתם מתישהו בשבוע הקרוב…

 • נתנאל

  העדכון שגוגל הבטיחו שישפר את איכות המצלמה משמעותית בנקסוסים החדשים.
  עכשיו איכות התמונה תראה כאילו צילם דרך הנוט 5 ויכול להיות שיראה ממש דומה לאיכות התמונה בZ5 כי יש להם אותו חיישן.
  לגבי מייצב תמונה אופטי, אפשר להסתדר ויש מצב שגם את זה ישפרו לכדי תוצאות קרובות למייצב תמונה אופטי…

  • מאור

   שלום נתנאל.. שאלה שאולי בשבילך תשמע מפגרת… אבל בכל זאת אשאל…אף פעם לא הבנתי איך עדכוני תוכנה משפיעים על איכות המצלמה? לא מדובר בעניין חומרתי?? תודה!

   • RuR

    צילום זה דבר שהוא בחלקו חומרתי (החיישן, העדשה) וגם חומרתי (עיבוד התמונה לאחר הצילום). בעדכוני תוכנה אפשר לשפר את מנגנון עיבוד התמונה.

    • מאור

     תודה!

  • RuR

   לנקסוסים ממש אין את אותו חיישן כמו ב-Z5.
   נ.ב. תהיה בטוח שהם כבר עכשיו מצלמים הרבה יותר טוב מה-Z5, שלמרות מה ש-Dxomark אמרו בכלל לא כזה מרשים באיכות התמונה.

  • Roy

   במצלמה חשוב לי שישתפרו 2 דברים עיקריים. אחד שלא ישרפו אורות גבוהים. והשני, מיקוד על אובייקטים קרובים. הדבר ה3 בונוס לייצוב דיגיטלי יותר איכותי בוידאו (ולא חייב אופטי לדוגמה המוטו סטייל עושה בודה יותר טובה מהG4) ופופס יותר טוב של החיישן לייזר.

   • RuR

    לי יש שוק נמוך של סמסונג מלפני שנתיים והוא מתמקד מעולה על אובייקטים קרובים… האם יש לך בעיה כזאת ב-M7? הנטיה לשרוף אורות חזקים זה אכן מטרד… בכל אופן לפי מה שראיתי אייפון 6 מתמודד מצוין עם המשימה הזאת, ואני בטוח שהמכשירים העדכוניים עושים את זה עוד יותר טוב.

    • Roy

     כנראה לא התנסחתי מדויק מספיק. אלה 2 בעיות ששמתי לב אליהם בביקורו על המצלמה של ה6P הפיתרון הזמני לאורות החזקים, זה להשתמש בHDR ובאובייקטים ממש קרובים הפוקוס לא כל כך טוב.
     מקווה ששני הדברים ישתפרו בעדכון תוכנה. ככה אני מקווה גם לגבי הבונוס השלישי.