גוגל (Google) הוסיפה אלגוריתם חדש ל-Google Play חנות האפליקציות שלה, שיעזור להקטין באופן משמעותי את גודל העדכונים של האפליקציות השונות המוצעות בחנות. בנוסף, מעתה יוכלו המשתמשים לראות בדף האפליקציה ממנו מורידים את עדכון את גודלו בפועל, וכך לקבל החלטה מיודעת יותר האם להוריד את העדכון באותו רגע או לא.

לפי גוגל היא מתחילה להשתמש באלוגריתם בשם bsdiff שמודד בצורה טובה יותר את השינוי בין האפליקציה המעודכנת לאפליקציה המותקנת בפועל במכשיר. ההבדל הזה, שמורד ואז ממוזג עם האפליקציה הקיימת כדי ליצור את האפליקציה המעודכנת במכשיר, מוקטן בזכות bsdiff ב-50% ויותר.

בבלוג באתר המפתחים של אנדרואיד מספקת גוגל דוגמאות משל עצמה ליכולות של האלגוריתם החדש: עדכון עיקרי מגרסה M46 ל-M47 עבור דפדפן Chrome לאנדרואיד, ועוד עדכון קטן עבור M47 לאחר ההתקנה שלו. לפני bsdiff עמד גודל קבצי העדכון על 22.8 מגה-בייט ו15.3 מגה-בייט בהתאמה. אחרי ההפעלה, גודל הקבצים ירד ל-12.9 ו-3.6 מגה-בייט בהתאמה.

בסופו של דבר אמור האלגוריתם החדש להשפיע גם על קבצי ההתקנה הראשוניים של האפליקציות וכן על אותם עדכונים שמוגדרים כקבצי הרחבה ומורדים כבר מתוך האפליקציות עצמן. הצפי הוא לצמצום של 12% ועד 65% בהתאמה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.