כשנתיים לאחר שרכשה את חטיבת הסלולר של מוטורולה, גוגל הסכימה למכור את החברה (מוטורולה מוביליטי) לחברת לנובו (Lenovo). העסקה תכניס לקופת החברה 2.91 מיליארד דולר, זאת לאחר שרכשה את מוטורולה במאי 2012 בסכום של 12.5 מיליארד דולר.

למוטורולה למעלה מ-17 אלף פטנטים רשומים בתחום התקשורת הסלולרית, זו הסיבה העיקרית שרכשה גוגל דאז את החברה על מנת להגן על מערכת האנדרואיד כחלק ממלחמת הפטנטים המתרחשת בשנים האחרונות מול יריבותיה, לכן, חלק מההסכם הוא שגוגל תחזיק ברוב המוחלט של הפטנטים אצלה וכן היא עדיין תחזיק בחטיבת הטכנולוגיה והפרויקטים של מוטורולה כמו גם Project Ara לפיתוח מכשיר מודולרי.

יאנג יונקינג מנכ"ל לנובו בצילום משותף עם לארי פייג'. תמונה: לנובו

עבור לנובו, זו הרכישה הענקית השנייה בשנה הזו לאחר שהודיעה בשבוע שעבר על רכישת חטיבת השרתים של IBM (י.ב.מ) במחיר של 2.3 מיליארד דולר, וככל הנראה עיקר הרצון של החברה הוא להיכנס לתחום הסלולר עם שם מותג מוכר, כך שמוטורולה תמשיך ותייצר מכשירי אנדרואיד.

כבר מספר שנים שלנובו מנסה מנסה לחדור לשוק הסלולר העולמי אולם ללא הצלחה. מוטורולה הציגה בשנה האחרונה זוג מכשירים, האחד Moto X המאפשר התאמה אישית והשני Moto G המוזל, והתגאתה בייצורם המלא בארה"ב.

כמו כן, עסקה זו תדרוש את אישור הרגולטורים הן בארה”ב והן בסין, דבר שצפוי להימשך זמן רב.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  לאיפה נעלמו 10 מליארד דולר ????

  • פטנטים-גוגל קנו את הפטנטים של מוטורולה (17,000 פטנטים!!!)ועכשיו כנראה נפטרת ממוטורולה עצמה.

 • אני ממש מקווה שלא יפסיקו את הליין של הנקסוסים… הוא אדיר >< הטלפון הכי שווה ביחס למחיר בפער ענק.

  ובכלל אני לא מבין את הטענות שזה יעזור לגוגל להתרכז יותר באנדרואיד ובפחות במכשירים עצמם, נראה לי יש בגוגל מספיק עובדים זה לא שאותם אנשים עובדים על אותם דברים הם יכולים להיות מרוכזים בשני הדברים בבת אחת… נראה מה זה יתן לטווח הארוך, אני רק מקווה שישארו מכשירים טובים במחירים סבירים

 • שלומי

  נו, אולי מישהו יצליח לעשות משהו עם החברה הזו

  • אנונימי

   לנובו . . .? לללא, לא.