לוגו גוגל

חיפשתם מונח בגוגל וקיבלתם תוצאות לא הגיוניות של אתרי פורנו? מתברר כי באג במנוע החיפוש הגדול בעולם החזיר תוצאות של המקשרות לאתרי פורנו, כך מתברר לאחר שנשאל מהנדס של גוגל באתר Quora.com.

התוצאות החושפניות ניתנו לאחר ביצוע חיפוש של המונח “(1/4)^4–”, מה שהיה אמור לבצע חישוב של הנוסחה ולתת תוצאה של מספר ארוך “1.41421356237–”, אבל בפועל שילב כאמור קישורים לא נאותים.

כפי הנראה, הבאג הוא לא אחר מאשר ניסיון של אתרי הפורנו להשתלב במנוע החיפוש באמצעות ניצול יכולות האופטימיזציה למנועי חיפוש (SEO). “איכשהו, מנהוע החיפוש של גוגל חושב שאתרי הפורנו הם מאוד רלוונטיים לתוצאות החישוב המספרי. באשר מדוע זה קורה ומדוע מופעים תוצאות אלה במקום תוצאות יותר רלוונטיות, זה עדיין לא ברור”, אמרו ב-The Verge.

מי שבכל זאת הפעיל את אפשרות החיפוש הבטוח (SafeSearch) לא צריך לדאוג, כי התוצאות לא יוצגו, אבל אפשר להיות בטוח שמי שכבר ניסה לחשב נוסחה שכזו, עבורו להגיע לאתרי פורנו זה לא ממש אתגר.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.