החיפוש של גוגל (Google) הפכה לחכמה יותר בזכות עדכון למנוע הבנת השפה שלה, וכעת היא מסוגלת להבין שאלות מורכבות יותר מבעבר. בפוסט בבלוג Google Inside Search, הדגימה גוגל את יכולות האפליקציה באמצעות השאלה "מי היה נשיא ארצות הברית בשנה בה ה-Angels זכו באליפות העולם בבייסבול". אם בעבר האפליקציה לא הייתה מסוגלת להתמודד עם התהייה המורכבת הזאת, כעת היא יודעת להצליב נתונים ולגלות שהתשובה היא "ג'ורג' וו. בוש".

"אפליקציית גוגל מתחילה להבין באמת את הכוונה מאחורי השאלות שלכם", נכתב בבלוג החברה: "אנחנו יכולים כעת לפרק את השאלות לגורמים ולהבין את הסמנטיקה מאחורי כל חתיכה". הידע של האפליקציה כמובן לא מוגבל לנשיאים אמריקאיים ומשחקי בייסבול. בגוגל מספרים שהיא מסוגלת להבין עכשיו גם נקודות זמן, סדר וסופרלטיבים (באנגלית). כך שמשל ניתן לשאול אותה שאלות כמו "מה העיר הגדולה ביותר בטקסס", "מה היתה האוכלוסיה של סינגפור ב-1965" ועוד.

עם זאת, בגוגל יודעים שהבנת השפה של האפליקציה עדיין אינה מושלמת. כך למשל, אם תשאלו את האפליקציה "מי הייתה האמא של דקוטה ג'ונסון בסרט", גוגל לא תבין שניסיתם לברר מי שיחקה את דמות האם בסרט "50 גוונים של אפור", ותיתן כתשובה את שמה של אמה של ג'ונסון בחיים האמיתיים, מלני גריפית.

 

שתף:
-פרסומת-
תסריטאי, כתב טכנולוגיה, בלוג, גיימר.כתב בעבר ב-ynet, וואלה!, מאקו, ידיעות אחרונות, מעריב ועוד. כיום חוקר תרבות דיגיטלי ומשחקים דיגיטליים במכון כהן שבאוניברסיטת תל-אביב.
 • harelp

  אני די בשלבי נטישה של גוגל.
  משתמש ב bing.
  מתחיל להימאס לי מכל זה שגוגל יודעת עלי הכל ועוד דוחפת לי בכל דברים ופירסומות שאני לא מעוניין בהם.
  מקווה שמייקרוסופט תתחיל להאיץ את כל נושא הפיתוח יישומים למכשירים שלה .

  גוגל לא מתייחסת לישראל בשום פרמטר.
  אז מעדיף מחשבב מבוסס חלונות+סלולר מבוסס חלונות הכל בסינכרון והתאמה.

  • yishai

   למה מיקרוסופט יותר טובים מגוגל אפילו אי אפשר להפעיל את כורטנה מישראל לפני שמדברים על עברית

   • אוראל

    לא יודע לגבי קורטנה, מבחינת חדירה לפרטיות אין יותר גרועים מגוגל..

    • תוהה

     אין לי מושג מהיכן הקרצת את זה. כל מי שמתקין ווינדוס 10 מאשר למייקרוסופט (מלבד קריאת מיילים) גישה לכל הקבצים על הדיסקים הקשיחים במחשב, כשמייקרוסופט לא מחויבת לשמור על הפרטיות אלא מציינת שתשתמש בשיקול דעת/ רצון טוב בקשר לשימוש במידע ומסירתו לצד ג'.
     מייקרוסופט hello משמעו שהמצלמה תמיד עובדת, כנ"ל לגבי המיקרופון של קורטנה במחשב, כנ"ל לדבי השליטה הקולית בXBOX ONE, כנ"ל לגבי איסוף מידע עליך ומכירתו למפרסמים/ איסוף מידע על ההקלדה שלך- לפחות את אלו ניתן לבטל אם כי הם מופעלים כברירת מחדל.

     ההבדל הוא שגוגל לא מנסה להסתיר את העובדה שאתה מוכר את המידע שלך תמורת שירותים, לא חוצה קווים אדומים כמו גישה לקבצים אישיים שלא בענן ומספקת שירותים עדיפים בהרבה תמורת המידע שהיא מקבלת: ממייל, דרך אחסון ענן, מנוע חיפוש, עוזרת וירטואלית ועד מע' הפעלה סלולארית.

     • אוראל

      לא עדכנתי ל windows 10 אני לא מעודכן לגבי זה.
      גוגל לא יודעת גבולות במאגרי המידע שלהם על כל משתמש ומשתמש אם זה במעקב אחר המיקום (ברכיבי gps wifi וברשתות סלולריות), חיפושים, אנשי קשר, הקלטת כל חיפוש קולי, קריאת כרטיס SD, ומאפשרת לגבות כמעט כל דבר לשירותי הענן שלה ובכך יש לה עוד גישה (אם בפן חוקי או לא חוקי עדיין יש לה גישה). ולא חסר עוד הרשאות אך מפאת חוסר זמן לא רשמתי מספיק.

      • תוהה

       סתם לידיעתך, העדכונים הללו גם הותקנו על ווינדוס 7, פשוט מי שלא עדכן ל10 יכול להסיר אותם (אם הוא יודע בדיוק אילו עדכונים אלו, מחפש אותם ומסיר ידנית והם לא יותקנו שוב רק אם תחסום אותם באופן קבוע, וגם אז לא מובטח שהם לא יידחפו שוב, שלא לדבר על זה שמשנה הבאה מייקרוסופט תתחיל לדחוף את 10 כעדכון מומלץ לווינדוס ועוד 3-4 שנים כשמייקרוסופט תפסיק לתמוך ב7 זו תהיה הברירה היחידה).

       1. גוגל לא קוראת את הקבצים שלך כל עוד הם לא על הענן למיטב ידיעתי, יש לך מקור לטענה הזו? כי זה כתוב מפורשות בהסכם השימוש של מייקרוסופט.

       2. גם מייקרוסופט אוספת מידע על המיקום שלך (בסמארטפון, בנייד ובנייח) וכפי שציינתי כבר קודם אוספת מידע על הרגלי גלישה, חיפוש, הסטוריית הקלדה, גישה קבועה למיקרופון ולמצלמה וכו'. איפה היתרון פה?

       3. גוגל מציעה לגבות לענן, אתה לא חייב. גם מייקרוסופט מציעה אותו דבר. ההבדל הוא שהענן של גוגל באופציה החינמית מציע נפח גדול יותר ופעולה נוחה בהרבה. בone drive אתה מוותר בדיוק על אותן זכויות אך משתמש במוצר נחות מכל בחינה. ולדבר על פן "לא חוקי" מצחיק אותי, כשזה כתוב בהסכם השימוש במפורש.

       אין אף הרשאה שייחודית לגוגל ממה שהצלחתי למצוא. יש לך משהו קונקרטי? אנא הצג מקור ואתקן את עצמי. אין לך? אל תרמה את עצמך, אם כבר למכור את הפרטיות והמידע שלך, לפחות לקבל תמורה טובה יותר עבור כך.

    • yishai

     עזוב פרטיות היום אם כל האינטרנט אין לאף אחד פרטיות

     • אוראל

      לצערי אתה צודק..

   • harelp

    אני לא משתמש בשירותים באלו.
    אצלי כל התכונות האלו כבויות.
    אני צריך :
    sms
    mms
    דפדפן
    whatsapp בגלל שישראלים לא מכירים משהו אחר
    ניווט
    נגן מוסיקה
    עדכונים זה תוספת חווית שימוש
    לכן אני משתמש בנקסוס,אחרת אפנה ללומיה.

 • YossiHD

  עם כל השדרוגים האלו ואין שום שיפור למנוע הבנת השפה בעברית… גוגל ישראל? תעשו משהו?

 • אור

  go android!
  הם מאוד משתפרים משנה לשנה