הדיווח של WSJ ביום שישי האחרון על כך שגוגל (Google) מתכנת לאחד בין שתי מערכות ההפעלה הגדולות, Chrome OS לתוך מערכת האנדרואיד וכך ליצור פלטפורמה אחידה שתשלוט בכולן – לא היה נכון.

לפי סגן נשיא בכיר בגוגל, הירושי לוקהימר (Hiroshi Lockheimer), מערכת Chrome OS לא הולכת לשום מקום, לפחות לא בזמן הקרוב. בפוסט אותו העלתה גוגל בבלוג שלה נכתב, כי מחשבי הכרומבוקס (Chromebooks) הם הנמכרים ביותר באמזון (Amazon) וכ-30,000 מחשבים נמכרים מידי יום ברחבי ארה”ב. בנוסף נכתב כי מעל 2 מיליון מורים וסטודנטים משתמשים בפלטפורמת Share to Classroom המאפשרת לשתף את תכני הלימוד בזמן אמת.

עוד חשפה גוגל כי בקרוב יוצג ממשק משתמש רענן למערכת, סטייל Material Design של מערכת האנדרואיד, ויש לה עוד תוכניות רבות להשקת מחשבים חדשים בשנת 2016. מלבד זאת נאמר כי ה-Asus Chromebit, מחשב Chrome זעיר ונייד (PC-on-a-stick) שהוצג לפני מספר חודשים יושק בקרוב במחיר של 85 דולר.

אז מערכת האנדרואיד על PC נשארה כרגע רק בגדר רעיון, אבל תודו שזה יכל להיות מעניין.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • Joseph Fischman

  אני רוצה לברך את גוגל ולקוות שהכלי החדש שלהם יהיה במהרה בימינו בשוק שכן ווידוס 10 זה מכונת ריגול אולטימטיבית המיקרופון מקשיב לשיחות,והכל נרשם ומעובר לשרתים של ווידוס,שזה כמובן ארהב..סודות עסקיים,סיפרי אהבה…הכל. לכן גוגל תתן לנו אלטרנטיבה מערכת הפעלה ללא ריגול תעשייתי ואישי.

  • תוהה

   מצטער לומר לך, אבל כל מה שגוגל רוצה ממך זה מידע… הסכם השימוש באנדראיד מציין שגוגל יודעת למי אתה מחייג/מסמס, היא קוראת את המיילים שלך וכו'.

   אגב, חלק ממה שציינת ניתן לבטל די בקלות. מה שלא ניתן לבטל זה את הגישה של מייקרוסופט לקבצים המאוחסנים כל הדיסק הקשיח שלך.

 • דן

  היא טובה לקהל כמו סטודנטים שאין להם הרבה הכנסה, עדיפים על מחשב ווינדוס באותו מחיר.
  תכלס עדיף לינוקס אבל מספר הלפטופים ללא מערכת הפעלה בשוק לא גבוה מספיק.