חייגן גוגל המסנן שיחות ספאם

אחת הבעיות המרגיזות שמכיר כל בעל מכשיר טלפון הן השיחות וההודעות השיווקיות או 'ספאם'. בגוגל (Google) ערים לבעיה ואפליקציית הטלפון כבר עתה כוללת אפשרות לחסום ולהתעלם ממספרים באופן פרטני.

בניסיון למנוע את ההטרדות עוד יותר, החברה לנקוט בשיטה פעילה ואגרסיבית יותר ובעדכון שנפרס לאפליקציית החייגן (Dialer), כוללת אפשרות המסמנת באופן ברור שיחות שיווקיות ואף מאפשרת לחסום אותם באופן מספרים שמזוהים ככאלה באופן אוטומטי.

היה שלום לשיחות הספאם

בפרסום שעלה לדף הנקסוס הרשמי בגוגל פלוס נכתב "שיחות ספאם היעלמו! היום החלו לעדכן את אפליקציית ה-Google Phone עם הגנה בפני ספאם. מכשירי Nexus ו-Android One עתה יזהירו בפני שיחות ספאם פוטנציאליות". כפי שניתן לראות מהתמונה שמלווה את הפרסום, מספרים שחשודים בסאפם עתה יסומנו בצבע אדום, במקום כחול כמו שיחה רגילה מתחת למספר תופיע הערה "חשד למתקשר ספאם".

ההגנה תופעל כברירת מחדל כחלק מיכולת 'זיהוי המתקשר של גוגל' (Caller ID by Google) אשר משתמשת במאגר המספרים של גוגל בענן על-מנת לזהות אנשים ו/או בעלי עסקים שאינם שמורים מקומית על המכשיר ולמעשה, השירות החדש של גוגל דומה מאוד לפתרונות שונים כדוגמת True Caller.

גוגל החלה בפריסה מדורגת של היכולת החדשה וזו תהיה זמינה לכלל משתמשי מכשיר ה-Nexus ו-Android One בקרוב. נראה כי היא תצליח לצמצם מעט את מימדי הספאם, כל עוד השיחות לא מגיעות ממספר חסוי.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.