לוגו גוגל

האם גוגל בדרך גם לעסקי החומרה? ייתכן שכן. האתר The Verge מדווח כי גוגל מעוניינת לתכנן בעצמה את השבבים למכשירי האנדרואיד שמתוצרתה,  בדומה לשבבי ה-A המתוכננים על-ידי אפל ומיוצרים בעזרתן של חברות חיצוניות כדוגמת TSMC, סמסונג ועוד.

על-פי הדיווח,  גוגל תפקח על ייצור השבבים אותם תתן לחברות חיצוניות כשאלו יתוכננו על ידי גוגל בעצמה. עד עתה, במכשירי הנקסוס השונים, אמנם גוגל נתנה למספר יצרניות לייצר בעבורה את המכשירים ופיקחה עליהן – מה שגרם למעין תחרות בין יצרניות האנדרואיד השונות. כעת, שוקלת גוגל את האפשרות לתת את ייצור השבבים ליצרנית אחת בלבד כשזו תייצר בעבורה תחת פיקוחה במלא ובתכנונה הבלעדי.

אם כך אלו פני הדברים, כעת עומדות בפני גוגל מספר בעיות עיקריות, כשאחת מהן היא זהות היצרנית שתייצר בעבורה את השבבים. על-פי הדיווח, המועמדת הטבעית לעמוד באתגר היא לא אחרת מאשר קוואלקום הנחשבת ליצרנית השנייה בגודלה בייצור השבבים למכשירי האנדרואיד השונים. עם זאת, חשוב לזכור שקוואלקום עצמה משתמשת בטכנולוגיה שפיתחה בעצמה – מה שעלול לאבד את הייתרון שלה אל מול חברות אחרונות. בנוסף, נשקלת גם האפשרות לתת את הבכורה לחברות קטנות – מה שיוביל בסופו של דבר שהשבבים עצמם ישמשו מכשירים המיועדים לשוק הבינוני ולא לשוק הגבוה כפי שגוגל מתכננת.

ניתן להבין את רצונה של גוגל להיכנס לעולם החומרה. בחודש ספטמבר, בעת השקת מכשירי הנקסום החדשים, חשפה החברה גם את טאבלט ה-Pixel C – שתוכנן כולו על ידה. בנוסף, לעדכונים הבאים של מערכת האנדרואיד, תהיה זקוקה לשילוב הדוק בין תוכנה לחומרה.

שתף:
-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.
 • תוהה

  תקשיב, אני מבין את ההתלהבות שלך אבל צר לי לבשר לך שהיא מאוד לא מבוססת…
  1. כן 810 מתחמם, כן הוא בעייתי. אבל זה שבב אחד בהסטוריה ארוכה של מעבדים מעולים. ה801 לא מתחמם בצורה משמעותית כלל ואני מוכן לעשות איתך עסק: אמרת שיש לך S5, נכון? לי יש 1+1. אני מוכן ללכת איתך ראש בראש בכל תחום: ביצועים, זמן סוללה, טמפ', ניהול זיכרון, כל דבר שתרצה. אגב, כל מעבד מתחמם, לומר "לא מתחממים בכלל" לא מוסיף לך כבוד וערער את האמינות של דבריך. וזה מבלי להזכיר את החסרונות האחרים שכבר התעייפתי מלציין.

  2. זה נחמד שסמסונג מייצרת פאנלים טובים של מסכים, אבל זה לא רלוונטי בשום דרך לדיון על מעבדים. אדרבה, שתתמקד בכך.

  3. טאצ'וויז כבר שנים משמש שם נרדף לאחד הממשקים השנואים ביותר על אנשים. כבדים בצורה שלא תיאמן, עם סט פיצ'רים מיותר, ממשק מסורבל וניהול זיכרון מזעזע. בשנתיים האחרונות החל תהליך שיפור ובשנה שעברה הם הגיעו לרמה סבירה פחות או יותר מבחינת סרבול, כשעדיין ניהול הזיכרון מזכיר מכשירים בני 4. אני מחזיק ~20 אפ' פתוחות בזיכרון עם אתחול אחת לשבוע ונהנה מחיי סוללה טובים מאוד. כל S5/6 שראיתי סוגר אפליקציות אחרי מקס' כמה שעות או דורש טעינה מחדש שלהן. זה מסרס את המולטיטאסקינג והופך את כמות הזיכרון הגדולה למיותרת. כאן נראה תכנון עצל/ לקוי.

  4. TIZEN די זוועתית בינתיים. ושוב, לא רלוונטית לדיון, בטח כשמדברים על מעבדים לאנדרואיד. אגב, היא אחת הסיבות המרכזיות לקיומו של טאצ'וויז.

  5. "שעל פי דבריהם תהיה חזקה יותר…"- נו באמת, מה אתה יחצ"ן שלהם? אם וכאשר הם יוציאו מוצר שיעמוד במבחן ויהיה טוב יותר נדבר (ראית את המסך חסין השבר של המוטו X FORCE? זה מוצר שעומד במבחן). אפילו אם זה יהיה נכון, זה עדיין לא רלוונטי לדיון.

  6. סמסונג רוצה להיות אפל, אז היא מנסה להיות דורסנית באותה מידה, אך היא שכחה לאמץ את סטנדרד השירות שלה. והיא *ממש* לא מייצרת מוצרים איכותיים בכל קטגוריה (רמז, בדוק רמת אמינות של מקררים שלה וכמות תלונות עליהם לגבי איכות ושירות בארץ ובעולם).

  7. מצטער אבל מכל זה יוצאת תמונה של מי שלא קרא הרבה על החברה ונתפש לדימוי שהיא מוכרת.

 • Matanh Haz

  המעבדים הכי טובים זה קוואלקום. סמסונג בהכל גרועים

  • נתנאל

   בטח, יש להם את המסך הכי זול, עם בהיארות מקסימלית מבין הגרועות ביותר, מצלמה עם תוצאות מבין הגרועות ביותר, מעבדים שמציגים ביצועים גרועים ביותר, הממשק העלוב ביותר ואיכות גרועה ביותר.
   כנראה שאף פעם לא יצא לך להשתמש בסמסונג גלקסי נוט 5 וS6 בעיקר.

   • Yossi Cohen

    הממשק העלוב ביותר? אכן כן…
    יש להם את הממשק הדפוק ואיטי ביותר ובחירת הרזולוציה הגרועה ביותר למסך….

 • Osher Abergel

  אני לא מבין מה קשורים העדכונים ומערכת ההפעלה Tizen למה שכתבתי…

  • תוהה

   אנסה להסביר:
   1. כשיש לך יריבה עסקית שמנסה "לגנוב" משתמשים ממע' ההפעלה שלך, אתה תבחר בה לייצר לך שבבים?
   2. אנדרואיד אהובה כי היא ממאפשרת גמישות ופיתוח ע"י הקהילה. זו חלק מהסיבה שאנשים אוהבים כ"כ נקסוסים. לקחת חברה שמתנכרת לקהילה זה לא משהו שגוגל תעשה בכזו קלות.

   • Osher Abergel

    וואלה,לא חשבתי על זה כך

 • iphone1000

  לא צריך גוגל ,יש חברות אחרות בשוק החומרה שעושות עבודה מעולה (קוואלקום ומדיה טק בין היתר)

  • נתנאל

   להזכיר לך את ה810 וה801 שמתחממים ברמות מטורפות וכל השאר מתוצרת קוואלקום שמתחממים בכל מצב.
   אם כבר מדברים על חומרה, סמסונג הכי טובה, יש לה את המעבדים היחידים שלא מתחממים בכלל, אפילו לא קצת, גם במשחקים ומציגים את הביצועים הטובים ביותר בשוק המעבדים הסלולרים.
   מלבד זאת, הם ייצרו את מסך הSuper AMOLED האיכותי ביותר עם הבהירות המקסימלית המושלמת, שלא משתווה לאף אמולד אחר, ממשק הטאצוויז הייחודי העשיר באפליקציות מתוצרתם ופיצרים ייחודיים רבים, מערכת הTizen OS, מערכת ההפעלה שהם ייצרו במיוחד לטלוויזיות, לשעונים ולסמארטפונים מסדרת Z שלהם ועוד מעט גם זכוכית מסך מתוצרתם שעל פי דבריהם תיהיה חזקה יותר מהגורילה גלאס 4 ובלתי שבירה עם גוף מתכתי העשוי ממגנזיום חזק במיוחד שאותם נראה בS7 בקרוב מאוד.
   סמסונג שואפת ליותר ולהכי טוב עם חומרה ותוכנה ייחודיים מתוצרתה, כדי להיות המתחרה הכי טובה בשוק האלקטרוניקה, הכוללים בפרט, מחשבים, סמארטפונים, טלוויזיות, שעונים וכל שאר הדברים האלקטרונים שהיא מייצרת בכלל, כמו מצלמות, מקררים מיקרוגלים וכדו', מבין האיכותיים ביותר.
   סמסונג היא החברה מבין האיכותיות ביותר (לדעתי הכי איכותית) עם ניסיון רב שנים בתחום החומרה ותוכנה ויש רבים שלא מבינים זאת!

  • נתנאל

   קוואלקום ומדיה טק המאכזבים שווים לפח, הKirin החדש של וואווי והאקסינוס של סמסונג הכי טובים.
   יש הוכחות לכך שהKirin 950 החדש הוא המעבד שיציג את הביצועים הטובים ביותר בשוק עד כה, יותר מהExynos 7420 של סמסונג, אך אין הוכחות לכך שהוא יציג ביצועים יותר טובים מהExynos 8890 שיתחרה בS820 של קוואלקום ועל פי סמסונג הוא יהיה יותר טוב מהS820, כשהם יציגו את הS7 בינואר ב2 דגמים, אחד עם האקסינוס 8890 החדש והשני עם הS820 החדש, מה שאומר שה8890 יציג את הביצועים הכי טובים, יותר מכולם, שוב, עוד שנה, ברציפות.

 • Osher Abergel

  אני חושב שהכי עדיף להם לייצר אצל סמסונג.
  ראינו מה היא עשתה עם ה 7420…
  סמסונג עד אז תצליח לייצר בכמויות גדולות יותר,ואחרי הכל – לא כולם קונים נקסוס..

  • נתנאל

   ומה היא עוד תעשה עם ה8890 שהבטיחה שיציג ביצועים טובים יותר מה820.
   סמסונג כבר מתחילה לייצר כמויות גדולות יותר למכשירי הביניים, ה7540 לדוגמה ועוד 2 סוגים חדשים שיהיו בסמסונג גלקסי On5 וOn7.

  • תוהה

   ריאלית, זו כנראה לא תהיה סמסונג. היא גם כך יצרנית האנדרואיד הגדולה ביותר והיא מנסה כבר די הרבה זמן להתנתק מאנדרואיד ולעבור לTIZEN. לולא התרגיל שגוגל עשתה לה עם מוטורולה, אולי כבר היתה מתחילה את התהליך בצורה משמעותית.

   אגב, גם ללא קשר אני מקווה מאוד שזו לא סמסונג- החברה שידועה בכך שאת הרוב המוחלט של מכשיריה לא מעדכנת ומסרבת לחלוק פרטים ודרייברים עם קהילת הפיתוח.

 • דן

  אני לא בטוח שזה יהיה מהלך חכום, השוק מוצף בלא מעט יצרניות ובנינו לא כל מה שגוגל נוגעת בו הופך לזהב.
  ואני לא חושב שהם יגיעו לרמה שעוד חברה חוץ מהם ישתמשו בשבבים הללו.