גוגל הסכימה לשלם החזר של 19 מיליון דולרים לצרכנים אשר חויבו ברכישות בתוך אפליקציות על ידי ילדיהם מתוכן שנרכש דרך חנות ה-Google Play, כך פורסם בסוף השבוע האחרון.

ההסכם שנחתם בין גוגל לרשות המסחר האמריקנית (FTC), מסדיר את רכישות האפליקציות על ידי גורמים שאינם מורשים זאת לאחר שהתגלה כי חלק מרכישות אלה נעשו בשוגג וללא השגחת אדם בוגר. עוד נאמר כי הזיהוי בעת הרכישה לא תמיד מתבצע ובכך מאפשר לילדים לבצע רכישות בתוך האפליקציות או משחקים באופן לא מורשה מבלי שבעל אמצעי התשלום או המכשיר ידע מכך.

מדובר בשלב זה, רק בסכום התחלתי שאותו תחזיר גוגל לחלק מהרוכשים, אולם זה לא פותר אותה באם יעלו טענות חדשות והיא תהיה מחויבת להחזיר כספים עד למועד שבו היא הטמיעה את אמצעי הזיהוי והאבטחה בחנות האפליקציות שלה לפני מספר חודשים אשר דורש את סיסמת המשתמש בכל רכישה.

רשות המסחר ממשיכה את הקו העיקש כדי להגן על הורים מפני רכישות שגויות, לאחר שבחודש ינואר האחרון הגיעה להסכם גם עם חברת אפל בגין אותה הטענה בדיוק. אז נדרשה אפל לשלם סכום גבוה עוד יותר של 32.5 מיליון דולרים, בשל הטענה כי החברה איפשרה לבצע רכישות בחלון הזמן של 15 דקות לאחר הזנת הסיסמה ב-AppStore ובכך בוצעו רכישות נוספות על ידי ילדים.

גוגל תשלח בקרוב הודעה לכל מי שביצע רכישה בתוך אפליקציה או משחק דרך החנות ב-12 החודשים האחרונים ותבקש למלא טופס בקשה במידה והם חושבים כי הם זכאים לפיצוי בשל חיוב לא מורשה. ההסדר אינו תקף מחוץ לארה”ב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.