תוכנית עדכוני הרומים המבטיחה של CyanogenMod המסוגלת לבצע התקנה והחלפה של מערכת ההפעלה מבוססת האנדרואיד במכשירים פופולריים הוסרה אמש מחנות ה-Play Store.

למרות שבפועל היא אינה מבצעת שינוי למכשיר (פרט להפעלת ADB לזיהוי המכשיר מול המחשב), לדברי גוגל האפליקציה CyanogenMod Installer הפרה את תנאי השימוש של החנות בשל העובדה כי התקנת הרום פוגעת בצורת הפעולה של המכשיר וגורמת להסרת האחריות. לבקשת גוגל ולמורת רוחם הסיר צוות CyanogenMod את האפליקציה מהחנות ונאלץ כרגע לחפש פתרונות אחרים כמו הורדה ישירה של האפליקציה למכשיר.

לדברי המפתחים, מאז הושקה האפליקציה לפני כשבועיים בחנות בוצעו אלפי התקנות לרום ה-CyanogenMod, שכזכור באמצעות ה-CyanogenMod Installer היא מאפשרת לבעלי המכשירים המעוניינים להחליף רום, התקנה חלקה ללא צורך בידע טכני רב במספר קליקים פשוטים דרך המחשב.

בינתיים ב-CM מנסים להגיע לפשרה עם גוגל וכפתרון זמני לבעיה הם מציעים להוריד את האפליקציה דרך אתר החברה. הצוות אף הגיש אותה לאישור גם בחנות האפליקציות של אמזון ושל סמסונג ונראה מה תהיה תגובת חנויות אלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.