תוכנית עדכוני הרומים המבטיחה של CyanogenMod המסוגלת לבצע התקנה והחלפה של מערכת ההפעלה מבוססת האנדרואיד במכשירים פופולריים הוסרה אמש מחנות ה-Play Store.

למרות שבפועל היא אינה מבצעת שינוי למכשיר (פרט להפעלת ADB לזיהוי המכשיר מול המחשב), לדברי גוגל האפליקציה CyanogenMod Installer הפרה את תנאי השימוש של החנות בשל העובדה כי התקנת הרום פוגעת בצורת הפעולה של המכשיר וגורמת להסרת האחריות. לבקשת גוגל ולמורת רוחם הסיר צוות CyanogenMod את האפליקציה מהחנות ונאלץ כרגע לחפש פתרונות אחרים כמו הורדה ישירה של האפליקציה למכשיר.

לדברי המפתחים, מאז הושקה האפליקציה לפני כשבועיים בחנות בוצעו אלפי התקנות לרום ה-CyanogenMod, שכזכור באמצעות ה-CyanogenMod Installer היא מאפשרת לבעלי המכשירים המעוניינים להחליף רום, התקנה חלקה ללא צורך בידע טכני רב במספר קליקים פשוטים דרך המחשב.

בינתיים ב-CM מנסים להגיע לפשרה עם גוגל וכפתרון זמני לבעיה הם מציעים להוריד את האפליקציה דרך אתר החברה. הצוות אף הגיש אותה לאישור גם בחנות האפליקציות של אמזון ושל סמסונג ונראה מה תהיה תגובת חנויות אלה.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • eldhil

  אני הורדתי את האפליקציה
  אבל היא רושמת שהמכשיר שלי לא נתמך
  יש לי גלקסי 4S שקניתי דרך סאני
  מה יכולה להיות הבעיה

 • Israel

  אם כבר הורדתי ועוד לא התקנתי , אפשר עדיין להתקין למרות שגוגול הסירו מהחנות?!?
  חנוכה שמח למפעילי האתר וקוראיו. :-}

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  פנו לחנות של סמסונג?זה לעשות בדיחה מעצמם..

 • אלירן

  חבל שלא הוציאו התקנה אוטומטית של רומים למכשירים מיותמים שננטשו כמו LG OPTIMUS 4X.
  במכשירים כאלו היו קוצרים את רוב ההצלחה ולא רק בתאימות האפליקציה למכשירים פופולריים שעדיין נתמכים.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   +10000000000 יש לי את האופטימוס 4x…

  • נתי

   בדיוק.
   יש המון מכשירים מצויינים ש"ננטשו"

  • מישהו

   דווקא נראה שזה נתמך:
   http://wiki.cyanogenmod.org/w/P880_Info