בעלי מכשירי הנקסוס (Nexus) של גוגל (Google) ייהנו החל מההשקה של Android M משנתיים של עדכוני תוכנה. לפי דיווח של האתר Android Police מדובר לא רק במכשירים עתידיים, אלא גם במכשירים הנוכחיים שנמכרים כיום.

מדובר בעדכוני תוכנה עיקריים, או בלשון אחרת גרסאות חדשות של מערכות ההפעלה מבית היוצר של גוגל, כשבמקביל מבטיחה החברה עדכוני אבטחה במשך שלוש שנים מרגע שחרור מערכת ההפעלה. לחלופין, עדכוני האבטחה יהיו זמינים לפחות למשך תקופה של 18 חודשים באמצעות Google Play.

עם זאת יש לשים לב, תקופת העדכונים המורחבת והמובטחת מתייחסת להשקה של גרסאות חדשות של מערכת ההפעלה ולא לזמן ההשקה של המכשירים, ולכן חלק מהמכשירים שנמכרים כיום לא יזכו לתקופה הזו, וסיום תקופת העדכונים שלהם יכול להגיע כבר השנה, והכוונה היא כמובן ל-Nexus 4 ול-Nexus 7 או 10. ויותר מכך, מכשירים שמערכת ההפעלה המקורית שלהם כבר בת שנתיים ו/או יותר, לא יזכו בכלל לעדכון ל-Android M, גם אם ייתכן שהם ימשיכו לקבל עדכוני אבטחה במשך זמן מה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • Rafi Eliaev

  לכל משתמשי האנדרואיד:
  לידיעתכם, האייפון 4s(אשר גם לי יש אותו) עומד לקבל את iOS 9. זאת אומרת שהמכשיר הזה קיבל ויקבל עדכוני תוכנה וגירסה במשך 5 שנים ברציפות(מ-2011)!!!! מה תגידו על זה?!
  ודרך אגב, אם בא לכם להשמיץ, אז רק שתדעו שיש לי אייפון 4s עם הגרסה האחרונה(iOS 8.3)
  והמכשיר פועל ועובד בצורה טובה מאוד(כמובן שלא כמו בהתחלה כשהוא היה חדש, אבל הוא עובד בסדר גמור גם עכשיו ). אז תאכלו את הלב אם בא לכם.

  Peace!

 • תמיר

  הנקסוס 7 שלי נהרס בעקבות עדכוני התוכנה. אחרי שקיבל את עדכון הלוליפופ הראשון עבד בסדר גמור. אבל אחרי העדכון הבא של לוליפופ (5.1 נראה לי) המכשיר התחיל לעשות ריסטרטים בלי הפסקה. מאז הגיע עוד עדכון שלא תיקן את הבעיה. גם אחרי איפוס והחזרה להגדרות מערכת המצב ממשיך. בקיצור – אכזבה גדולה, המכשיר בדרך לפח הזבל.

  • תוהה

   או שאתה יכול ב5 דקות להחזיר אותו לכל גרסת אנדרואיד שאתה רוצה, בניגוד לכל מע' הפעלה אחרת.

  • Asaf Moraz

   תמיר, קצת תמוה בעיני אחרת היינו שומעים על כך ברשת בלי סוף. אבל במידה וזה נכון, מה מונע ממך להפליש לו גרסה נמוכה יותר?

 • מיכאל

  אם זה נכון ואפילו התקופה תוכפל, גול עצמי לגוגל,
  מיקרוסופט וגם אפל קבלו מתנה לא צפויה.
  כל מי שחושב הגיוני יתרחק ממערכות אנדרואיד מהיום.
  טעיות כמו שסמסונג עשתה עם חוקי משחק אזוריים, הם טעות שאי אפשר להתאושש ממנה.

  • תוהה

   מה? מי דיבר על חלוקה אזורית?
   בכ"א, זה שיפוא לעומת השנה וחצי שהובטחו רשמית עד היום. אף מע' הפעלה אחרת לא מציעה תמיכה למשך יותר משנתיים בד"כ, ובמקרים שכן השדרוג גורם לבעיות (ע"ע אייפון 4). בכל מקרה, באנדרואיד אתה תמיד יכול לעבור לרום אחר ולהמשיך לקבל תמיכה לאורך זמן. לאחר ההתקנה הראשונית, שאר העדכונים מתקבלים כOTA.
   הייתי שמח לראות תמיכה של 3 שנים, אבל זו המציאות ואורך חיי המדף של הסמארטפון הממוצע, לפחות בארה"ב- כי זה אורך תקופת ההתחייבות ברכישת מכשיר מסובסד.

   • Asaf Moraz

    הוא נתן את החלוקה האזורית כדוגמה.

 • Osher Abergel

  זאת אומרת שהגיע הזמן להחליף את ה Nexus 4 שלי? 😢

 • TheBlueCatMan

  נקסוס 5 גבולי לגבי M, עדכוני אבטחה כן

 • Shay Shd Dave

  לא הבנתי אז נקסוס 5 כן יקבל עדכון לM או לא?

  • שמואל

   נראה לי שהם טעו עם הנקסוס 4

   • Asaf Moraz

    ת'אמת שלא כל כך הבנתי מכל הכתבה מה בדיוק מנסים לומר פה. הרי הנקסוס 4 בן שנתיים וחצי + עוד מעט 3 שנים והוא קיבל את העדכון האחרון קרי 5.1.1, אז הם מנסים לחבל בעניין או מה? לא כל כך מובן לי כל הסיפור הזה.