לא על החיפוש הפרסום לבדו: ב'גוגל' (Google) מרוצים מהתפקוד של העיסוקים הנוספים שכן הרווח מהם הכפיל את עצמו בהשוואה לשנה הקודמת.

החברה פרסמה את הדו"חות הכספיים לרבעון האחרון של שנת 2013 בהם בולטים לטובה העיסוקים הנוספים של החברה שלא קשורים לפרסום, אשר הניבו רווח של 1.65 מליארד דולר, קפיצה של 99 אחוז בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בו הרוויחה החברה 829 מליון דולר. מדובר כמובן ברווחים ממכירת ציוד קצה כמו מכשירי ה'נקסוס' (Nexus) ומחבר הכרומקאסט (Chromecast) ומכירת יישומים ותוכן בחנות ה'גוגל פליי' (Google Play). חשוב לזכור כי התוצאות המרשימות לא כוללות ההפסד שנגרם לחברה בעקבות מכירת חטיבת הסלולר של מוטורולה ללנובו.

בנוגע לעסקי החומרה של החברה ציין ניקש ארורה (Nikesh Arora) המנהל העסקי הבכיר כי "יש עניין רב בקו מכשירי הנקסוס" ואף הוסיף כי מכשיר ה'נקסוס 5' (Nexus 5) המיוצר על-ידי LG "התקבל באהדה רבה", ייתכן כי הדברים הודגשו על-מנת לסתום את הגולל אודות השמועה שגורסת כי החברה שוקלת להפסיק את קו מכשירי הנקסוס.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • מקס

  אוהב את גוגל, בהצלחה עם כל עיסוקיה. תגדלי ותצליחי גוגל שלי

 • ניר

  אם בוחנים את עסקת גוגל מוטורולה לעומק רואים שההפסד קטן יחסית,

  • א.א.

   למען האמת, אם מנכים את המזומן שהיה למוטורולה בזמן רכישתה ע"י גוגל, את המחלקות שלה שגוגל מכרה בנפרד ואת העובדה שגוגל מחזיקה בתיק הפטנטים (שהיה המטרה העיקרית) שמוערך בכ5.5 מליארד דולר, אפילו כשמחשיבים את ההפסדים התפעוליים של מוטורולה בתקופה זו, גוגל שילמה כ1-2 מליארד על תיק פטנטים שמוערך ביותר מפי 2 מסכום זה.

 • U

  אבל יאללה תוסיפו SD וסוללה יותר חזקה ונשלפת…

  • Alex N

   על הדגם שנמכר ב 350$ הם מרוויחים גרושים,
   הרווח היחיד שלהם על המכשירים עצמם הוא מההרחבת זכרון בתוספת 50$.
   אתה באמת רוצה שהם יוסיפו תמיכה ב MicroSD ויקצצו לעצמם את מקור הרווח העיקרי מהמכשיר הזה?

   • א.א.

    ההערכה הרווחת לגבי ההחלטה לנטוש את חריצי ההרחבה הזו היא כדי לדחוף אנשים להשתמש בשירותי ענן (בתקווה באלו של גוגל, אך גם אחרים זה בסדר). בכ"מ גוגל מסבסדת את מחירי הנקסוסים דרך גוגל פליי, כך שרווחיות מהמכשירים עצמם אינה הדאגה הראשית שלה.

 • lololololololol

  אני לא יודע עם ליהיות עצוב או שמח:'( 😀

  • נתי

   הלוואי והייתי יודע איך חברה מסחרית גורמת לאנשים ממש לרצות שהיא תצליח?
   והיא עוד גרועה בהרבה מאפל או מייקרוסופט. הם חברות לגיטימיות, והיא מפלצת שיודעת עלינו הכל!

   • א.א.

    זו הגאונות שבשיווק, ניצול החסך החמור שיש בתחושת השייכות שלנו וניצול הבדידות בעידן הפוסט-מודרני כדי למכור לנו שייכות למחנה וירטואלי כלשהו. לכן גם הרשתות החב' מצליחות כ"כ
    .
    מבחינת "מפלצתיות", דעתי האישית היא שאם כבר לאבד פרטיות, אז למישהו שאומר זאת בגלוי ומסביר איזה מידע הוא אוסף בצורה ברורה. אם אתה חושב שאפל ומייקרוסופט לא אוספת עליך מידע את טועה ובגדול.
    בלי קשר, אני חושב שהוא דיבר על המשכת קו הנקסוסים.

   • דני

    מפלצתיות? קצת הגזמת… המטרה לשמה גוגל הוקמה היא לרכז את כל המידע בעולם ולחלוק אותו עם כולם