בפוסט האחרון בבלוג המפתחים של מערכת האנדרואיד, החליטו להעלות על המוקד את עניין חנות הגוגל פליי, ובאופן קצת יותר ספציפי: כיצד החנות מתפקדת עם טאבלטים. על מנת לשפר את חווית השימוש בטאבלטים והשימוש בחנות האפליקציות של אנדרואיד, גוגל עומדת להפוך את האפשרות של אפליקציות שעוצבו במיוחד עבור טאבלטים ("Designed for tablets") כברירת מחדל.

מדור "Designed for tablets", שעומד להיות מוצג באופן קבוע בטאבלטים

בתמונה שחשפה גוגל ניתן לראות את אפשרות זו, כך שכל פעם כשנגלוש בין ה"TOP PAID", "TOP FREE" ו-"TOP NEW FREE" ושאר הקטגוריות, נראה כברירת מחדל ישירות את האפליקציות שעוצבו עבור טאבלטים. הצוות מדגיש כי שינוי זה יהווה הזדמנות גדולה עבור מפתחים לקבל חשיפה גדולה יותר עבור האפליקציות שלהם. כל מה שעל המפתחים לעשות הוא להתחיל לכתוב גרסה ייחודית עבור הטאבלטים. כעת, נותר רק לקוות שהמפתחים לא יעשו את האפליקציות שלהם אקסקלוסיביות לטאבלטים.

השינויים יכנסו לתוקף ב-21 בנובמבר, ויגיעו בהדרגה למכשירי האנדרואיד וניתן יהיה לבטל זאת באפשרויות החנות. מפתחים יכולים להיכנס ללינק הזה כדי לקבל טיפים יעילים לגבי איך להפוך את אפליקציה מותאמת יותר עבור הטאבלטים.

נתח השוק של טאבלטי האנדרואיד נמצא בזמן האחרון בגדילה מתמדת, גם לאחר שעקף את נתח השוק של מכישרי האייפדים למיניהם. בנוסף, עונת החגים שמתקרבת ללא ספק תגדיל את המכירות שיגיעו בזכות מבצעים אגרסיביים.