עד לאחרונה, אם משתמש אנדרואיד רצה להישאר עם גרסת האנדרואיד האחרונה בלי תלות ביצרניות הוא היה צריך לבחור במכשיר ה-Nexus. לא רק הוא זול יותר אלא כל עדכון גם הבסיסי ביותר יוצא למכשירים אלה לפני כולם, אולם המשתמש היה נאלץ להסתפק בדגם אחד בלבד ללא אפשרויות רבות וסוגים שונים. גוגל שינתה את השיטה וכדי לתמוך בעדכונים תכופים יותר אצל היצרניות היא הציגה סדרת מכשירים בתמיכתה המכונה Google Play Edition אשר משלבים את שני העולמות – גם מכשיר מיצרנית שונה וגם קבלת עדכונים ללא דיחוי. גוגל מסייעת ליצרניות להוציא עדכון בזריזות, והם מצידם מביאים מכשיר לשוק עם ממשק הגוגל הנקי (Vanilla).

שתי הראשונות בתוכנית הם HTC עם One וסמסונג עם Galaxy S4 ובשבוע שעבר התבשרנו כי ה-Sony Xperia Z Ultra והטאבלט LG G Pad הצטרפו גם הם לתוכנית. היתרון הוא ברור: מכשירי ה-GPE מקבלים את העדכון זמן קצר לאחר השקתו הרשמית בלי עיכובים של היצרנית, אולם חסרונם העיקרי, לפחות לחלק מהמשתמשים, הוא שהם נטולי הממשק המותאם של היצרניות – ממשק ה-Sense במקרה של HTC או ה-TouchWIZ במקרה של סמסונג, המחסיר את כל האפשרויות המעשירות את חווית השימוש במכשיר. גם מחירם לא מסובסד כפי שגוגל נוהגת עם מכשירי ה-Nexus לרוכשים דרך חנות ה-Google Play והם בינתיים אינם זמינים לרכישה באופן מסודר בישראל.

אז במי תבחרו? Nexus 5 או מכשיר Google Play Edition ומדוע?

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.