מדי שנה, כחלק מכנס המפתחים Google I/O, מפרסמת גוגל (Google) את תוצאות תחרות Google Play Awards אשר קובעת מי האפליקציות והמשחקים הטובים ביותר השנה. גם הפעם במסגרת הכנס השנתי נחשפו התוצאות המחולקות ל-12 קטגוריות שונות.

בחירת האפליקציות התבצעה בידי צוות השופטים של החברה, כאשר תחילה הוכרזו 5 מועמדים בעבור כל קטגוריה, ולאחר בחינה מדוקדקת של כל אפליקציה וסקירה רחבה של כל שירותיה נבחר מנצח אחד בעבור כל אחת מ-12 הקטגוריות. הקטגוריות עצמן אינן בהכרח זהות לאלו שהוגדרו בשנה שעברה, והאפליקציות הזוכות שונות גם כן.

בקטגוריית "המשחק הטוב ביותר לשנת 2017" קטף את הפרס הראשון המשחק Transformers: Forged to Fight. המשחק אף הצליח לעקוף את משחק הפוקימונים Pokemon Go האהוד, שאמנם סחף אחריו רבים ברחבי העולם אך במהרה צנח בכמות המשתמשים. עוד בפרסי המשחקים זכה בקטגוריית "משחק הילדים הטוב ביותר" המשחק Animal Jam המאפשר לגדל בעל-חיים דמיוני בעולם וירטואלי, וכן משחק הקלפים Hearthstone זכה בקטגוריית "המשחק מרובה המשתתפים הטוב ביותר לשנת 2017".

גם אפליקציית Runtastic Running & Fitness המאפשרת לעקוב אחר פעילויות כושר יומיומיות מככבת ברשימה עם הפרס עבור האפליקציה הטובה ביותר למכשירי Android Wear. בקטגוריה החברתית זכתה ShareTheMeal, המאפשרת לשלוח תרומות כספי מזון לנזקקים במדינות עניות ברחבי העולם ואף לעקוב אחר התרומה ולראות לאן נשלחה, וכן מדובר באפליקציה השותפה עם תוכנית המזון העולמית של האו"ם.

ואלו שאר הזוכים בתחרות:

 • Baby Groot

  יפה שגם עוד לא נגמרה שנת 2017…

  • Tzvi Katzburg

   אני רואה שאנחנו מגרדים בראש בדיוק באותו מקום, אבל כנס זה כנס

 • אלעד

  מה עם קלאש רויאל

  • Oren.sh

   האמת ש-Clash Royale זכה בקטגוריית המשחק הטוב ביותר ב-2016, כך שהשנה הוא כלל לא היה מועמד.

 • AmitGM

  האפליקציה memrise זכתה בצדק בקטגוריה האפליקציה הכי טובה.
  ניסיתי הרבה אפליקציות ללימודי שפות וזו היחידה שבאמת עזרה לי ללמוד שפה. הלימוד מעניין ולא משעמם, מלמדים לעומק גם שמיעה, קריאה ודיבור של השפה, יש ממש סיפור רקע ללימוד שפה (אני לא אספיילר לגבי הסיפור אבל הוא מגניב).
  בקיצור, אפליקציה מאוד מומלצת.