טרם אירוע המפתחים של גוגל פורסם דו"ח המציג כי על חנות היישומים של גוגל, ה-Google Play Store, עברה שנה מצויינת והחנות מציגה עלייה בכמות היישומים שעולים לחנות לצד עלייה ברווחיות.

חצי מיליון יישומים בשנה
App Annie העוסקת בבחינה עסקית וניתוח נתונים מצאה כי החנות של גוגל רשמה בשנה החולפת הישגים רבים, כך לפי דו"ח בן 18 עמודים מציגה החברה כי החנות של גוגל זכתה לגידול משמעותי בכמות היישומים, כשביולי אשתקד ציינה החברה כי בחנות זמינים להורדה כמילון יישומים, כעת לקראת סוף חודש יוני השנה מצאה החברה כי בחנות היישומים יש מעל ל-1.5 מליון יישומים. מדובר בעלייה של 50% ביחס לשנה הקודמת, לצורך השוואה מיקרוסופט פרסמה כי בחנות היישומים ל-Windows Phone זמינים להורדה כרבע מליון יישומים.

הרווח שגוגל והמפתחים רואים מהיישומים עלה גם הוא ועל-פי הדו"ח הרווים ברבעון הראשון של 2014 גבוהים פי 2.4 בהשוואה לרבעון הראשון של 2013, הגידול המרשים מגיע בזכות פריצה לשווקים חדשים כמו ברזיל, טורקיה, אינדונזיה וטיוואן.

בהמשך מצא הדו"ח כי הרווחים מגיעים בעיקר מיישומי ומשחקי 'פרימיום' (Freemium) – יישומים ומשחקים המוצעים להורדה בחינם הכוללים תוכן נוסף להורדה או פתיחת האפשרויות המלאות של היישום בתשלום נוסף. מודל הפרימיום עושה חיל במיוחד בדרום קוריאה ויפן, שם רוב הרווח מגיע בעיקר מיישומים חינמיים ופחות בהשוואה ליישומים בתשלום או כאלה בתשלום עם תוכן נוסף לרכישה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.