גוגל עושה לכם הנחות: לראשונה מאז הקמת חנות ה-Play, תאפשר גוגל (Google) למפתחים עצמאיים לחלק קודי קופון להורדת אפליקציות בחינם כמו גם במתן הנחות ברכישות פנימיות בתוך האפליקציות, בדומה לקיים בחנות ה-AppStore.

"באמצעות קודי הקופון יוכלו מפתחי האפליקציות לנהל אינטראקציה טובה יותר עם המשתמשים בעלי תקציב נמוך", מסבירה גוגל ואומרת ש"הדבר עשוי לעודד יצירתיות לפתח אפליקציות חדשות בכך שמפתחים יוכלו לחלק אותן ללא עלות". מלבד קופונים להורדת אפליקציות בחינם, יוכלו המפתחים גם להעניק הנחות לאפליקציות בתשלום. כך לדוגמה, יוכלו מפתחי האפליקציות לחלק במתנה נשק, דמות או תוספת נקודות במשחק מסוים למשתמשים שייטלו חלק במשימות השונות או כחלק ממבצע קידום.

גוגל מגבילה את מפתחי האפליקציות עד לכדי יצירת 500 קופונים בכל תקופה של ארבע חודשים. כמו כן, לא ניתן יהיה להעביר קוד קופון לחודש הבא על-חשבון החודש הנוכחי ולא ניתן יהיה להשתמש בקוד קופון יותר מפעם אחת בלבד למשתמש. עם זאת, משתמש שינצל את קוד הקופון יוכל יוכל להשתמש בו בשנית גם כשיאפס את מכשיר האנדרואיד שלו, שכן הרכישות הפנימיות כמו גם הורדת האפליקציות השונות מסונכרנות ישירות לחשבון הגוגל.

מפתחים המעוניינים ליצור קופונים יוכלו למצוא הסברים באתר כאן.