יוזמת ה-Android One, המספקת מכשירי אנדרואיד זולים למדינות מתפתחות הולכת וצוברת תאוצה. ראינו כבר מספר מכשירים שהושקו בהודו, וגוגל (Google) מתכננת פלישה גם למדינות נוספות עד סוף השנה.

לשווקים אלה יש  דרישות מעט שונות מהשוק המערבי, וזו גם הזדמנות לגוגל לעשות דברים מעט שונה. כך לפי הדיווח של Economic Times, החברה תציג בקרוב יישום להודעות מידיות, אשר הותאם במיוחד לשוק המתפתח בהודו וכמובן למערכת ה-Android One, זאת למרות שלחברה יש כבר שירות דומה (Hangouts) הפעיל במכשירי האנדרואיד הנוכחיים.

השירות יתחרה למעשה בוואסטאפ (Whatsapp), שכזכור גוגל הביעה עניין לרכוש אותה אולם לבסוף היא נמכרה לפייסבוק (Facebook) בסכום של 19 מיליארד דולרים. השירות יספק מענה להודעות מידיות בין המשתמשים השונים, וייתכן כי גם תהיה תמיכה בשיחות קוליות, כפי שהיא החלה להציע לאחרונה ברחבי ארה”ב וקנדה.

השירות יושק ככל הנראה בתחילת 2015, יחד עם התרחבות יוזמת ה-Android One למדינות שונות במזרח.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.