גוגל (Google) מציעה כיום' כחלק משירות התמונות שלה, Google Photos, אפשרות גיבוי התמונות בענן ללא הגבלת נפח, זאת כל עוד המשתמש בוחר לגבות את התמונות ב'איכות גבוהה', אפשרות בה מתבצעת דחיסה ואבחנת התמונות מצטמצמת ל-16 מגה-פיקסל, במידה והן צולמו באבחנה גבוהה יותר ושמירה של וידאו באיכות מרבית של 1080p.

מסתמן כי גוגל מתכוונת 'לפנק' את משתמשי מכשירי הנקסוס (Nexus) באחסון ללא הגבלה גם לתמונות וסרטוני וידאו תוך שמירה על האיכות המקורית ודיווח חדש המגיע מ-Android Police, מצא כי בקבצי החבילה של אפליקציית התמונות בגרסה 1.21 נמצאו מספר מחרוזות הטקסט המעידות על יכולות חדשות, כמו אפשרות חדשה למיון וסידור אלבומים ואפשרויות עריכה חדשות אשר יאפשרו לשנות את החשיפה והניגודיות. מלבד זאת נמצאו גם מחרוזת הטקסט המסקרנת : "עם [מכשיר] הנקסוס, גבו כל מה שתרצו!… אחסון חינם וללא הגבלה עבור תמונות ווידאו באיכות מקורית שיעלו ממכשיר הנקסוס".

16 מגה פיקסל אולי נשמע מספק, שכן אין (כרגע) מכשיר נקסוס עם מצלמה באבחנה הגבוהה מ-13 מגה-פיקסל אך למעשה תמונות פנורמה או תמונות פוטו-ספרה ב-360 מעלות עוברות את ההגבלה הזו. בנוסף דגמי ה-6P ו-5X מסוגלים לצלם וידאו באבחנה גבוה של 4K והאפשרות לגבות קבצי וידאו באיכות מרבית 1080p די מגבילה.

כרגע, אין הכרזה רשמית בנושא וכרגע ישנן כמה נקודות לא ברורות כמו האם גוגל תיתן לגבות ללא הגבלה רק תמונות וסרטונים שצולמו באמצעות מכשירי נקסוס או תמונות שיעלו לענן דרך מכשיר הנקסוס, כמו תמונות שצולמו במצלמה מקצועית. נראה כי על-מנת לקבל תשובות לשאלות הללו נאלץ להמתין להכרזה רשמית של גוגל בנושא.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אלון עזר

  אפשר לגבות סרטונים ביוטיוב עד 4K 60FPS.

 • OG

  עוד סיבה מצויינת לעבור לנקסוס מסמסונג. מעניין מה חברי חובבי האייפון יגידו כשיודע להם שזה בחינם. רובם המכריע משלם לא מעט כדי להגדיל את יכולות הגיבוי שלהם באפל, בעיקר לתמונות ווידאו. מאוד מסקרן.

 • בורה אברמוב

  😀

 • ✡ Netanel ✡

  אני חושב שבמונחים סוציולוגים זה נקרא אפליה פסולה 😉

  • yadin agam

   זה בדיוק מה שאני לומד עכשיו באזרחות😂 ואני חושב שזאת לא אפלייה גוגל צריכה לפנק את בעלי הנקסוס יותר מכולם כי אלה מכשירים שלה

   • ✡ Netanel ✡

    לא חושב שזו הבחנה מותרת, גוגל כבעלת מערכת האנדרואיד מחוייבת לתת שירות שווה לכל שותפיה.

 • nirmitlamed

  סה״כ מצויין לבעלי הנקסוס אבל ממליץ לגוגל פשוט לייצר מכשירים טובים יותר ולא להתפשר על חומרה בגלל אינטרסים… ברור לכולם שכל עוד גוגל משתמשת ביצרניות אחרות כדי לייצר את מכשירי הנקסוס שלהם, אין סיכוי שהחברות יסכימו לייצר מכשיר פרימיום אמיתי במחיר שפוי. תמיד יש משהו לא מספיק טוב במכשירי הנקסוס.

  • Dan.R

   הוצאת לי את המילים מהפה, קבל לייק😂.

  • RuR

   מה רע בחומרה של 6P?