'אד-בלוק פלוס' (AdBlock Plus) הוא מתוספי הדפדפנים הנפוצים שיש היום, המאפשר לאחר התקנתו להציג את דפי האינטרנט נקיים ונטולי פרסומות. ובכן, כל עוד לא מדובר בפרסומות של גוגל.

על-פי דיווח של האתר האוסטרי Horizont Online העוסק בפרסום ומדיה, גוגל לצד חברות נוספות משלמות ל'איאו' (Eyeo) מפתחת 'אד-בלוק פלוס' על-מנת לכלול את רשת הפרסום שלהם ב"רשימה הלבנה" של התוסף, אשר מתירה הצגת פרסומות. אז איך תוסף להסרה של פרסומות מתיר פרסומות, ובכן בדף השאלות והתשובות של התוסף נכתב כי המפתחת מאפשרת לאתרים קטנים או אתרים חינמיים להתיר פרסום בתנאי שלא מדובר בפרסומות לא פולשניות והדבר אף משתנה בין אתר לאתר ובין אזור לאזור ועל הפרסומות לענות על הקריטריונים שהציבה החברה. בנוסף מציינים בחברה כי הם מקבלים תשלום על-מנת לממן את הפעילות השוטפת של תחזוק הרשימות.

מתוך הדיווח לא נאמר  כמה כסף שילמה גוגל למפתחת על-מנת לכלול את רשת הפרסום שלה, 'אדוורד' (AdWords) ב"רשימה הלבנה" של התוסף או אילו חברות נוספות זורקת כסף לכיוונה של החברה על-מנת לאפשר את הצגת הפרסומות. בנוסף, על-פי הדיווח בגוגל וב'איאו' לא ענו לדוא"ל המתייחס לסוגיה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אנונימי

  בתור אחד שהתעסק בתחום אתרי האינטרנט – בלב שלם אני אומר זה מה שגורם לי לאהוב את המוצר שלהם חיותר מאחרים.
  יש אתרים קטנים שרק רוצים להתפרנס כאלו שפונים אך ורק לקהל המפתחים שהרי לכל מפתח יש adblock בזכות האפשרות הזו הם יכולים לשרוד.
  הרי גם ככה האתרים הגדולים עם רשת פרסום משלהם איכשהו התחמקו מהתוסף.
  ולא אכפת לי שפרסומות פשוטות יופיעו – דרך אגב הפרסומות שבמנוע החיפוש של גוגל בדרך כלל מועילות.
  לא רק שזה לא חיסרון זה יתרון.

 • Dviros`

  זה תוסף הרבה יותר טוב שעושה את עבודתו נאמנה, בחינם! צוות פיתוח של אדם אחד.
  https://code.google.com/p/adblockforchrome/

 • דביר

  באמת שלא איכפת לי לגלוש עם פרסומות.
  עם הריבועים והמלבנים בצידי המסך הייתי מסתדר, אבל הסיבה שהורדתי אדבלוק הייתה כי כמה אתרים לקחו את זה רחוק מדי
  פרסומות שמופעות מעל הטקסט ומסתירות אותו, פרסומות שנפתחות בחלון חדש בשניה שאתה מקליק על משהו באתר, בלי בכלל לשאול אותך, פרסומות מרעישות ועוד. אתרים כאלה תאבי בצע כבר עברו את הגבול.
  אם יש אתרים שמשאירים את הפרסום בגבול הטעם הטוב אני בכיף מבטל בהם את האדבלוק, כדי שיוכלו להרוויח.

 • T.Y

  מר שטויות במיץ היקר,אתה מוזמן להיות אותו מפתח משועמם..לפתח תוכנה זה דבר קשה,ארוך,ומסובך,וברוב המקרים גם יקר. זכותם המלאה של המפתחים לקבל "שוחד" וזכותך המלאה לא להשתמש במוצר המצוין שלהם.

 • TDC

  מזה שיש לי את האד בלוק השני
  גם יותר נוח ואיכותי יותר

 • אמיר

  קוראים לו מיכאל.. או מייקל
  תראו כאן
  https://chromeadblock.com/pay/

 • coolM

  למהההההההההההההההההההההההההההההההההה?!?!

 • שטויות במיץ

  למה מי הם אלו שפיתחו את התוסף????
  אם הם לא יחסמו את הפרסומות בצורה הוגנת ויתחילו לקבל שוחד מחברות מסוימות, יקומו עוד אלף כמוהם.
  כדי לפתח תוסף כזה מינורי לא צריך חברה, אלא מקסימום מפתח משועמם…. ולא חסר כאלו בעולם.