מעוניינים להשיב למייל ארוך דווקא ממחשב מזדמן? חבל שתתחברו למייל באותו המחשב, אם היה ניתן פשוט להציג את המייל מהטלפון ישירות על מסך המחשב ולהשלים את הכתוב בו מהמקלדת. מעוניינים לדון במסלול נסיעת העבודה הקרובה? חבל להעלות את מחשב חדר הישיבות, אם ניתן פשוט להציג את המפה הפתוחה שבסמארטפון לכל צג אחר. בדיוק עבור אלה עומדת גוגל (Google) בשלבים ראשונים של מחקר המכונה Open Project – יצירת תצוגה משותפת בין הסמארטפון לבין כל מסך המחובר לאינטרנט.

בעידן שבו כל כך הרבה נתונים עוברים דרך הסמארטפון שלנו בכל שעה, לעיתים אנו נתקלים בקושי לנהל את כל העולם מהמסך הקטן שבכיסנו. עיקרון ההפעלה נראה פשוט: מסך מארח יכול להיות מסך מחשב, מסך טלוויזיה המחוברת לאינטרנט ואפילו מסך ציבורי מסחרי. באופן ראשוני יש לפתוח במסך המארח כתובת אינטרנט שתציג קוד QR (צלמית סריקה מהירה). לאחר שהמשתמש סרק את הקוד באמצעות המצלמה שבסמארטפון, מתחיל תהליך קצר הכולל התאמת גודל ורזולוציה של התמונה המוצגת, כל זאת לפי מרחק המשתמש מהמסך ולפי רצונו. תוך שניות מוצגת תצוגת הסמארטפון על המסך המארח: בבית, בחדר הישיבות או אפילו בשלטי חוצות.

את המחקר הראשוני בנושא ערכו מתי נגולסקו מאוניברסיטת בריטיש קולומביה ויאנג לי ממכון המחקר של גוגל: "הקרנה פתוחה היא מסגרת מבוססת אינטרנט, פתוחה וניתנת להרחבה המיועדת עבור שיתוף תצוגה. ניתן להפעילה בכל תצוגת מחשב, באופן מיידי וללא פריסת כבלים. מפתחי אפליקציות יכולים להוסיף תמיכה בפרויקט באמצעות קישור פשוט, ללא חיישנים ורכיבי חומרה חדשים", מסבירים החוקרים במסמך מפורט המתאר את ממצאי המחקר הראשוני.

אם שלבי הפיתוח יתכנסו לכדי תוכנה מתפקדת, סביר להניח כי היא תשולב במוצרים קיימים של גוגל כדוגמת מערכת ההפעלה אנדרואיד ו-Chrome OS, שכן ניתן להשתמש בתוכנה לשימושים מסחריים רבים מאוד. פרטים נוספים בסרטון המצורף

 

 

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.