נוסעי התחבורה הציבורית הנוטים לנמנם ישמחו לגלות כי מעתה שירות העזר הוירטואלי, Google Now, מקבל יכולת חדשה ושימושית של התרעה בהגעה לתחנה.

Google, תעיר אותי כשנגיע לארלוזורוב

הסיטואציה לבטח מוכרת לכולנו – בעת גמיעה של מרחקים ארוכים בתחבורה הציבורית החלטתם להעביר את הזמן על-ידי צפייה בפרקים של סדרה אהובה, סבב אנגרי-בירדס איטנסבי או סתם בשינה ומבלי שהרגשתם פספסתם את תחנה היעד. וובכן, לא עוד! עדכון לשירות העזר הוירטואלי Google Now, מצרף יכולת חדשה של התרעה לפני הגעה לתחנה, כל מה שצריך לעשות הוא להפעיל את ההתראה לפני ששוקעים בתוכן או מניחים את הראש.

אם הגדרתם את עצמכם כמשתמשים העושים שימוש בתחבורה הציבורית, המכשיר יזהה כאשר אתם נוסעים לכיוון הבית או העבודה ובכרטיסיות תופיע האפשרות להפעיל את התראה, על-ידי שימוש במיקום הנוכחי לצד שעת הגעה משוערת – המכשיר יפיק התראה קולית טרם ההגעה לתחנה. בניגוד לאפשרות שקיימת כבר ביישום המפות של החברה, כאן אין צורך להגדיר יעד מראש. העדכון לשירות נפרס בהדרגה ולכן ייתכן כי הוא לא יהיה זמין באופן מיידי.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אורן

  למה הכוונה "אם הגדרתם את עצמכם כמשתמשים העושים שימוש בתחבורה הציבורית"? איך מגדירים ל-Google Now דבר כזה? יש אפשרות להגדיר את עצמי כעושה שימוש גם בתחבורה ציבורית וגם ברכב פרטי?

  • גם וגם אני לא בטוח…
   אבל ביישום Google Now – לחיצה על המטה קסמים (בתחתית המסך) – Everything Else – ובחירה של תחבורה ציבורית באפשרות How do you usually get around.

   • אורן

    ואם אני רוצה שגוגל יזכור את מיקום החנייה כשאני נוהג- אני צריך לשנות את ההגדרה ל-Driving?

    • אני מאמין שכן.

    • דן

     אני חושב שאפשר לעשות איזה פרופיל בטאסקר שהוא ישנה לך את זה לבד לפי פעולה מסויימת

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

     לא, אצלי זה הולך רגל ועדיין קיבלתי תזכורת על חנייה, אבל זה כשהGPS היה פעיל.