יישום Google Translate שוחרר בגרסה חדשה והביא עימו דרך חדשה וקלה לתרגום בעת השימוש בטלפון בלי צורך להפעיל את האפליקציה בנפרד.

כדי לתרגם עד כה, היינו נדרשים להעתיק את הטקסט, להיכנס לאפליקציה, להדביק, ללחוץ על תרגום, להעתיק שוב ולחזור בחזרה לאפליקציה שהיינו בה. דרך ארוכה ומסורבלת לכל הדעות. כעת, עם Tap to Translate, כל שצריך לעשות הוא להעתיק את הטקסט הרצוי, ללחוץ על כפתור האפליקציה הצף והתרגום מוכן להעתקה בשנית. זה הכל.

כאשר מופעל, הכפתור הצף סטייל הראשים של Facebook Messenger, יוצג בצד ימין וזמין בכל זמן ולחיצה עליו תפתח חלונית קטנה בה ניתן לכתוב את הטקסט הרצוי לתרגום באופן ידני וכן בחירת השפות הרצויות. הכפתור פועל כאמור באופן אוטומטי כאשר הוא מזהה טקסט שהועתק ללוח ולחיצה עליו תתרגם ישר ללא התערבות המשתמש.

העדכון מיועד למכשירי האנדרואיד בלבד ואילו בעלי iOS זכו לעדכון של הפעלה גם במצב לא מקוון, אפשרות הקיימת זה זמן במכשירי האנדרואיד. לדברי גוגל, הכפתור החדש יוכל לפעול גם כן כאשר אין חיבור זמין לאינטרנט, דבר חשוב ונוח בעיקר בזמן נסיעות לחו”ל וטיולים.

להורדה: אנדרואיד | iOS

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.