ההכרזות על מכשירי הנקסוס החדשים של גוגל מתחילת השבוע עוררו לא מעט שאלות בקרב גולשים מתעניינים, חלקם בגדר תלונות, חלקם בגדר תהיות וחלקם בגדר סתם סקרנות. אתר Reddit ערך צ'אט מיוחד במשך שעה שלמה עם צוות הפיתוח של פרויקט הנקסוס, במסגרתו ענתה החברה על כמה שאלות. הנה כמה מהם:

מה משמעות השמות Nexus 5X ו-Nexus 6P?

ה-X אמור לסמל את מותג הנקסוס והוא הליבה של המותג (והוא גם נשמע מגניב, לדברי הצוות). ה-P אמור לסמל את המילה Premium, כמכשיר דגל חזק יותר. אם כי גולשים רבים תהו אם ה-X מסמל את המותג, למה דווקא המכשיר היוקרתי יותר לא מסומן על ידו.

למה ב-Nexus 5X יש רק 2 גי'גה-בייט של RAM ו-16 ג'יגה-בייט של נפח אחסון?

הצוות ענה כי הנקסוס 5X אמור להיות משתלם ולהציע למשתמשים מכשיר טוב במחיר זול (379 דולר), כך שמדובר באיזון בין תכונות פרימיום בתוך מכשיר שאנשים יכולים להרשות לעצמם.

למה שני המכשירים לא מציעים טעינה אלחוטית?

מתברר שחלק מהסיבה לכך נעוצה במחבר ה-USB-C שמגיע עם המכשירים, שכן הטעינה האלחוטית לטענתם פותחה כדי למנוע בלבול של הכנסת כבל המיקרו USB בצד הלא נכון. מכיוון שכעת אין משמעות לצד של כבל ה-USB-C, אין בכך צורך. בנוסף, הם טוענים, מהירות ההטענה של המכשירים היא כל כך מהירה (מ-1 ל-100 אחוז תוך 97 דקות ב-Nexus 6P) כך שאין באמת משמעות לאלחוטיות. מעבר לכך, מתברר שהוספת מטען אלחוטי במכשיר היה מגדיל משמעותית את העובי שלו.

האם טביעות האצבע מאוחסנות במכשירים או נשלחות לגוגל?

לא, הן נשמרות רק בזיכרון של המכשיר הספציפי הזה, ואין לגוגל או לאפליקציות צד ג' גישה אליהן.

איזה פאנל מסך קיים ב-Nexus 6P?

Samsung WQHD AMOLED, שאמור להיות החדיש והמתקדם ביותר.

מדוע הוחלט לשתף פעולה השנה דווקא עם היצרניות LG ו-Huawei?

הצוות רצה לאחד בין מכשירי הנקסוס 5, משום שגם ה-5X מיוצר על ידי LG, והם רצו לשמור על אחדות המותג. בנוגע ל-6P: "תמיד נחמד לעבוד עם שחקנים חדשים", הם אומרים, ומדגישים את ההיסטוריה שלהם עם HTC, מוטורלה, סמסונג ואסוס.

מהו הפיצ'ר החדש הטוב ביותר במכשירים?

כאן הדעות היו חלוקות בין חיישן טביעות האצבע המהיר והמדויק, המצלמה שמאפשרת הילוך איטי ותמונות באור נמוך, ומחבר ה-USB-C.

איך אתם מחליטים על שמות לגירסאות חדשות של אנדרואיד?

"לפי המאכלים האהובים עלינו, מה שאומר שאנחנו בהחלט לא אוכלים בצורה מאוזנת".

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • iphonel

  גוגל גוגל גוגל שוב פעם אתם מאכזבים אותנו עם עוד מכשיר מכוער כמו תמיד מפרט נמוך של שנה שעברה איפה החידושים טביעת אצבע מסריחה מאחורי המכשיר לא נוח! עדיף שתפרשו עכשיו סמסונג עשתה בשכל שהפסיקה לייצא נקסוסים מזמן

 • Osher Abergel

  אני מנסה להבין איך להוסיף טעינה אלחוטית מגדיל באופן משמעותי את עובי המכשיר,כשלגלקסי 6 יש את זה והוא בעובי של 6.9/7 מ"מ…?

 • RuR‎

  החדיש והמתקדם ביותר עאלק… הסיכוי שלנקסוס 6P ולגלקסי נוט 5 יש את אותו מסך בדיוק שואף ל-0%.

  • נתנאל

   יש להם אותו מסך אחי, יש כבר סרטונים יש להם גם את אותה כמות ppi- 515 רק לא הבנתי מה אומר ה W בQuad HD ויש איזה אתר מפורסם שהשם שלו די ארוך אז אני לא זוכר, הם בדקו את המצלמה שלו והוא ממוקם במקום ה3 לגבי המצלמה אחרי הנוט5/s6/אדג'/+ במקום ה2 והסוני אקספירה z5 במקום ה1, האיפון 6 ממוקם במקום ה6, אני אישית הופתעתי לטובה אחי, הראו כבר סרטונים והוא ממש מהיר, הרמקולים ממש חזקים!, הסוללה בטוח תיהיה טובה כפי שהבטיחו וגם אני בספק שהסורק טביעות יהיה מהיר כפי שהבטיחו וגם זה עם האנדרואיד 6 החדש שתומך בסורק טביעות על מלא, מתחרה ראוי ביותר לאיפון 6 וגם מזכיר אותו טיפה בעיצוב החיצוני, בעיצוב האפליקציה של המצלמה, בהגדרות ובעוד כמה פיצירם, רק ביותר יפה ויותר טוב עם יותר אפשרויות ועם אנדרואיד סטוק נקי.
   חוץ מזה, אל תגיד שלא רצית מכשיר של סמסונג עם חומרה מתקדמת, מסך AMOLED, מצלמה טובה יותר מהאיפון 6, מוטו x ומהg4, גוף מתכתי וסורק טביעות מעוגל עם אנדרואיד, בזול יותר מהנוט 5, הs6 למיניהם ובמיוחד מהאיפון 6 והנה גוגל ו וואווי הגשימו לך את זה.
   שזה מגיע לארץ בנובמבר וואווי אמרו לי, אני קונה אותו.

 • Idan Entin

  אין תשובה יותר מטופשת מ"אין בזה צורך". אם יש לי מטען אלחוטי, אז יש לי צורך בטעינה אלחוטית גם במכשיר החדש. ממש טריק מהספר של OnePlus שהחליטו ש"אין צורך" ב NFC

  • Yossi Cohen

   הNFC דווקא אדיר!
   טעינה אלחוטית…. עוד כמה שנים.

  • דן

   כרגע הטכנולוגיה לטעינה אלחוטית לא מספיק בשלה בשביל ליהיות בתוך טלפונים, אתה מאבד את מהירות ה הטענה לטובת משהו יחסית זניח של להניח את הטלפון על משטח בלי צורך להשתמש בשתי ידיים כדי לחבר את הכבל למכשיר.
   בעוד כמה שנים שהביצועים השתפרו אתה תראה שישלבו אותה כמעט בכל מכשיר.