מתחרה נוסף לתחום הניווט בישראל: גוגל הפעילה הלילה את שירותי הניווט שלה למכשירי האנדרואיד וה-iOS בארץ דרך אפליקציית Google Maps. השירות של גוגל קיים כמעט בכל מכשיר אנדרואיד הנמכר בארץ ובעולם ומספק יכולת ניווט מלאות ובחינם עם הנחיות קוליות בעברית או באנגלית בהתאם לסוג המכשיר וגרסת מערכת ההפעלה. ניתן אף להכתיב את כתובת היעד בפקודות קוליות בעברית וכן הוא מספק הצגה של דיווחי תנועה בזמן אמת על המפה, ניווט רגלי, מסלולים אלטרנטיביים חיפוש נקודות עניין ועוד.

google_navigationהשירות הושק בארה”ב עוד בשנת 2009 אולם עד כה הוא היה חסום בישראל. השירות כולל מפות של כל העולם כך שניתן לנדוד עם המכשיר ולעבוד עם המפות ולצפות באתרים דרך Google Steat View ללא צורך בהורדה או בעדכון, אולם הוא כן דורש תקשורת אינטרנט דרך WiFi או דור 3.

שירות הניווט של גוגל, Google Navigation מצטרף ל-Waze הפופולרית וכן ה-M8 של טלמפ שהושקה בחודש שעבר בישראל וכוללת מגוון של שירותים כמו נקודות עניין, איתור חנייה ועוד. גם NNG הכריזה בשבוע שעבר על השקת ה-iGo Primo במכשירי האנדרואיד אשר פעילה מזה זמן גם מכשירי האייפון, אולם היא אינה בחינם והיא דורשת תשלום.

שירות הניווט מופרד מה-Google Maps ולכן כדי לנווט יש לחפש את הכתובת הרצויה במפה ומשם ללחוץ על קבלת הנחיות לנסיעה ומשם לכפתור הניווט. את האפליקציה ניתן גם להוריד למכשירי iOS דרך האפסטור, ולמי שאין ברשותו את האפליקציה במכשיר האנדרואיד, יכול להוריד דרך הגוגל פליי.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • יאיר

  האם ניתן לשנות את השפה במפות לעברית? במצב הנוכחי כל הנווטנים האחרים עדיפים תודה מראש לתשובה עניינית
  יאיר

 • M8

  הם נותנים ניווט רגלי כמו במייט? ויש להם תוכן? מישהו כבר בדק??

  • דני

   מדהים. עובד מצויין

 • אבי

  השתמשתי בו היום.
  ההוראות היו באנגלית .
  ראיתי תמונת לווין , מאוד יפה.
  לא ראיתי שאפשר לשנות שפת ניווט .

  לא מצאתי איך להפעיל street view

 • אלון

  מישהו יודע איך מפעילים בעברית שהרחבות בעברית וגם ההנחיות ? אני ב GB של יואל

 • nana2222

  יש עדכוני תנועה בזמן אמת?

 • אופיר

  יפה יפה 🙂
  רציתי לשאול כשאתם כתבתם שה"Google Steat View" פועל, הוא פועל דרך "Google Map", ככה שבמהלך ניווט הוא מראה לי את הדרך האמיתית, או שזה פועל בנפרד?

 • שלמה יעקב

  תודה על העדכון .

  אנסה להשתמש בזה כבר היום .

  בטוח שלא אתאכזב .

 • Dor

  שוב צריך לומר תודה רבה לגוגל על כל השירותים שהם נותנים וזה בחינם!!!! בקשר למפות הם מעולות ומעודכנות ואני אישית משתמש בהם! עכשיו שהניווט זמין בארץ זה תוספת משמעותית! אין מה לומר חוץ מתודה רבה!!!