בעוד מרבית מחזיקי מכשירי האנדרואיד השונים תלויים בחסדיהם של יצרניות המכשירים השונות, מחזיקי מכשירי הנקסוס נהנים מעדכונים מהירים ישירות מבית גוגל, שכן היא האחראית על עדכוני מכשיר זה, כמו גם על גרסת האנדרואיד הנקייה (Vanilla) אותה הוא מריץ. אולם, דיווח חדש מפי הבלוגר הרוסי אלדר מורטזין (Eldar Murtazin) הנחשב אמין במיוחד, מעלה סברה כי גוגל עשויה לוותר על המכשיר הכה מזוהה עימה.

עפ"י הדיווח שללא ספק מעורר רעידת אדמה בשוק הסלולר, גוגל עשויה לוותר על ליין מכשירי הנקסוס ולעבור למכשירי ה-Google Play Edition ממגוון היצרניות השונות. משמע – גוגל תספק ותציע את גרסת הוונילה ישירות על מגוון המכשירים השונים מהיצרניות השונות, ולא תסתפק במכשיר בודד, כמו גם ביצרנית בודדת מועדפת, ש"תגנוב" למעשה את התהילה. דיווח זה, מגיע כהמשך ישיר למעשה לדיווח שמכשירי ה-Galexy 4 ומכשיר ה-Xperia Z Ultra של חברת סוני החלו להימכר אף הם כגרסת וונילה נקייה.

קרוב לוודאי כי צעד זה של גוגל ימתן במעט את התגובות החריפות בקרב יצרניות המכשירים השונות, שכן מאז ומתמיד ראו במכשיר הנקסוס כאיום מתמיד שאינן יכולות להתחרות בו בשל מחירו נמוך. ניתן אף להבין מדוע גוגל עשוייה לבצע צעד משמעותי שכזה, שכן, היצע המכשירים המריצים את גרסת הוונילה של גוגל יגדל משמעותית, וביחס ישיר יפחת מספר התלונות של המשתמשים על היצרניות השונות, שאינן משחררות עדכונים בזמן.

עם רכישתה של מוטורולה מובילטי, חטיבת המכשירים הניידים בחברת מוטורולה, החלה גוגל לשחרר את מכשירי ה-Moto G וה-Moto X  בגרסת הוונילה עליה היא אמונה. אין ספק כי זהו צעד נוסף מבית חברת גוגל, שקרוב לוודאי תכסה את עצמה כעת מבחינות נוספות.