נראה כי יצרניות הטכנולוגיות מפסיקות אט אט מתביעות הפטנטים שאפיינו את השנים האחרונות אצל רוב החברות השונות. כך גם גוגל (Google) ומיקרוסופט (Microsoft) עושות שולם: החברות הודיעו כי הן מבטלות את כל תביעות הפטנטים אחת כנגד השנייה ויתרה מכך – ישתפו פעולה בתחום.

מדובר בלא פחות מ-20 תביעות שונות הנידונות בבתי המשפט בארה”ב וגרמניה, זאת בתקופה של ה-5 שנים האחרונות. בעוד שעדיין לא נסגרו ההסכמים הכספיים בין השניים, התביעה העיקרית היא של מוטורולה מוביליטי (Motrola Mobility) שהייתה בבעלות גוגל, כנגד מיקרוסופט בגין שימוש בפטנטים בקונסולת ה-Xbox. מנגד, מיקרוסופט תבעה את מוטורולה בגין פטנט הקשור ל-ActiveSync  והצליחה לחסום חלק מהמכשירים שלה על אדמת ארה”ב.

התביעות בין החברות בשנים האחרונות הפכו את השימוש בפטנט ככלי נשק ולניגוח בין מתחרה אחת לשנייה. התביעה המפורסמת ביותר היא של אפל נגד סמסונג בה הצליחה אפל אף לגרום להפסקת שיווקם של מכשירים בארה"ב. עם זאת, החדשות המשמעותיות הן שמיקרוסופט וגוגל החליטו לשתף פעולה. בעוד שלא נאמר כיצד, אפשר להניח כי לשניים פטנטים רבים לשתף אחת עם השנייה, כך שאולי, רק אולי, גם חברות אחרות ילמדו מהצעד.

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • שמואל

  למיקרוסופט יש את נוקיה, ולגוגל את מוטורולה. שני החברות שהובילו בפיתוח הסלולר. ויש להם הרבה מאוד פטנטים. ברור ששווה לשתף פעולה.

  • harelp

   תקן אותי בבקשה ,
   מוטורולה לא שייכת ללנובו ?
   בסוף השנה הזו , נוקיה לא ניפרדת ממיקרוסוםט ?
   מי הולך להיות היצרן של מייקרוסופט בעתיד ?

   האם כדאי לעבור ל windows phone ?

   • שמואל

    מבחינת הפטנטים החברות שייכות לגוגל ומיקרוסופט כמו שכתבתי.
    יש לי לומיה 1020.
    כרגע לא כדאי לעבור. אין מספיק אפליקציות.
    כשיצא וינדוס 10 לטלפונים יתכן שזה ישתנה.

 • למנהלים…

  בלי קשר… meizu pro 5 מגניב ומהיר אבל אני צריך לדעת אם הוא מתאים לרשתות בארץ… יש סיכוי שתעשו בדיקה מהירה על זה? אני בחו"ל כרגע אז ממש יתאים לי הזמנה סופר מהירה מהארץ

  • shimon

   שבב,האקסיונס תומך gsm