אחת מהביקורת על הנקסוס 5 (Nexus 5) האחרון, הייתה בתחום הצילום או יותר נכון בצד התוכנתי של הצילום.  בשונה מהצד החומרתי שבו נוסף המייצב תמונה אופטי (OSI) העוזר בלכידת תמונות, בצד התוכנתי גוגל לא הכניסה שינויים משמעותיים במצלמה. לעומת זאת ניתן לראות שגוגל (Google) כן טרחה להוסיף שינויים באפליקציית אחרות כגון: אפליקציית המסרים  Hangouts משולבת עם הודעות SMS, חייגן חכם, אנשי קשר ומסך בית משולב עם ה Google Now ועוד.

המפתח ג'וש בראון (Josh Brown) והעורך רון ארמדו (Ron Amadeo) מהאתר Ars Technica מביאים לנו את הבשורות המשמחות לאחר בחינה של מספר שורת קוד של גרסת האנדרואיד האחרונה. לדבריהם, המפתחים של גוגל עבדו במרץ על האפליקציה במשך 10 חודשים אך לא הספיקו לסיים את הכנת האפליקציה ביחד עם הכרזת ה- Nexus 5 ואנדרואיד קיטקט 4.4 (Kitkat) בתאריך 31 לאוקטובר. כך הם גילו כי נכתבה הערה "Do not merge: Hide new camera API – Not yet ready" ( או בעברית"הסתר ממשק מצלמה חדש, עדיין לא מוכן").

הפיצ'רים חדשים והנחוצים שככל הנראה יגיעו בגרסה הבאה הם תמיכה בפורמט הלא מכווץ והעשיר RAW, זיהוי פנים הכולל אלגוריתם הנותן מספר ייחודי לכל מצטלם, Burst mode שמאפשר מספר צילומים מהירים ברצף, ותמיכה באביזרי עזר חיצונים בדומה ל- Sony QX10.

האם נראה בקרוב עדכון לגרסת הקיטקט (4.4.1?) הכולל את יישום המצלמה החדש בצירוף תיקוני הבאגים הקטנים שהתגלו עד כה בנקסוס 5 שהם שמע נמוך ברמקול, זלילת סוללה בחיבור Wi-Fi  והבאג באפליקציית ה-Hangouts ? אנחנו מאוד מקווים שכן.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  גוגל תריכה לעבוד, מעכשוי עד להצלחה רק על דבר אחד:
  יכולת הפצה משופרת של מערכת ההפעלה שלה.
  בקרוב מאוד יצוצו מ"ע, עם יכולות דומות אבל עם תמיכה הגיונית במשתמשים.
  ההפקרות שמאפשרת גוגל לחברות המשתמשות באנדרואיד שגויה, ולא מכבדת את הלקוח, שהוא הפרנס של גוגל

  • א.א.

   יכולת ההפצה בסדר גמור, החב' השתגעו, אם כי עת רואים מגמה עצומה של שיפור, ביקר אצל מוטורולה וHTC, כשהמוטו X כבר על 4.4.
   לצערי הרב, ניסיתי את ubuntu touch וfirefox os, צפיתי בהרחבה בהדגמות של jolla וblackbery os ומעט אפילו בtizen, עדיין לא מצאתי מע' רצינית עם אקוסיסטמה אמיתית המאפשרת מה שאנדרואיד מאפשרת, אין אפילו משהו שמתקרב לזה.

   • אורי

    מערכת הפצת העידכונים של גוגל מזעזעת במיוחד לאור העובדה שהיא צריכה לעבור דרך המפעילות והיצרניות.

    • א.א.

     אם בחרת לרכוש מכשיר שחייב לקבל עדכונים דרך היצרנית והיצרנית ידועה בעיכוב עדכונים, הכי הגיוני להאשים את גוגל.

 • חיים פרץ

  כן.
  היגיוני מאוד שנראה את האפלקצייה בגרסאות עתידיות של cyanogenmod ו omnirom

 • כלומר בכל מקרה בשביל לקבל את העדכון יהיה צורך בגרסה חדשה של ROM?
  האם יש אפשרות שגרסאות פרוצות של אנדרויד יכילו את העדכון הזה?

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   סביר להניח שהAPK ייצא בנפרד כך שלא יהיה אפילו צורך בהתקנת רום, אך אפילו אם יהיה צורך, השינויים ייכללו מהר מאוד ברומים אחרים

   • ג.ד.

    על פניו אין מניעה לשחרר את תוכנת המצלמה במרקט גם לגרסאות ישנות יותר של JB ומטה.
    השאלה אם התוכנה החדשה דורשת API שהופיעו אך ורק ב – KK.

    – ג.ד.