אין זה חדש שגוגל (Google) יודעת עלינו כמעט הכל, במיוחד היכן אנחנו מסתובבים במהלך היום. כעת עם כלי חדש, גם אתם תוכלו לצפות במקומות שביקרתם בארץ ובעולם.

Google Timeline היא תכונה חדשה מציגה את מפת העולם ב-Google Maps עם נקודות אדומות שמסגירות היכן ביקר המשתמש לאורך התקופה שהוא בוחר. ניתן לצפות בהיסטוריה אישית ואף לבחור יום, חודש או שנה מסוימת: “ציר הזמן שלך מאפשר לך לצפות בשגרה היום-יומית שלך בעולם האמיתי, לראות את הטיולים שצילמת ולקבל הצצה למקומות שבהם אתה מבלה את זמנך”, נכתב בבלוג הרשמי של החברה.

מי שמשתמש כבר בשירות Google Photos החדש, יוכל אף לצפות בתמונות שצולמו במהלך במקומות שונים בארץ ובעולם, ובגוגל מדגישים כי המידע המוצג הוא פרטי וזמין רק למשתמש עצמו.

מי שבכל זאת חושש לפרטיותו, יוכל למחוק היסטוריית מיקומים ביום מסוים או באופן כללי, בכל עת שירצה בכך. יתרה מכך, ניתן להגדיר מקומות פרטיים, כך שגוגל לא תשמור נתונים לגביהם, או לחלופין ללתת לאזור מסוים כיוני, כדגומת 'הבית של ההורים' או 'עבודה', והנקודות יוצגו בהתאם.

הנתונים נאספים התאם לאופי השימוש של כל אחד ואחד, וזה נכון בעיקר לבעלי מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) עם שלל שירותי גוגל המשולבים בה כברירת מחדל. מי שאינו מעוניין באיסוף המידע יכול להגדיר זאת בהגדרות הפרטיות בחשבון האישי שלו.

כלי זה מחליף את ה-Google Location History שהיה בשימוש בעבר.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • K

  גוגל שומרת על הפרטיות שלנו מה זה יפה. ילדה טובה ירושלים
  תודה רבה באמת שאתם עוקבים אחריי כדי לשעשע אותי וכדי להכניס לי פרסומות לפרצוף

 • Avi Ashkenazi

  ממש יפה

 • אור

  זה ממש לא חדש, זה קיים כבר זמן רב.

  • Asaf Moraz

   זה חדש, יצא ממש עכשיו וזה שונה במקצת מ- Location History. בכל מקרה השירות חדש, חפשו Google Map Timeline בגוגל ותראו שכל הכתבות על זה הן מלפני יום אחד בלבד…

  • Asaf Moraz

   מדובר בשדרוג של מערכת קיימת ומכאן נובע הבלבול. זה היה קיים קודם בתצורה של Google Location History וכעת זה נקרא Timeline (קו זמן). גוגל עשתה עבודה יפה ושילבה בפנים את הסיפורים האישיים, אפשרות לכיבוי או השהייה של היסטוריית המיקומים, מנגנון חיפוש משופר ונוח הרבה יותר ועוד…