לוגו גוגל

גוגל (Google) הציגה אפליקציה למכשירי האייפון המאפשרת להפוך את תמונות ה-Live Photos לתמונות GIF מונפשות, כך שניתן לשתף אותם בכל מקום גם אם הצד השני אין ברשותו מכשיר תומך.

עד לאחרונה, גוגל לא תמכה בהצגת התמונות החיות ביישום Google Photos, מה שהצריך משתמשים שרצו להציג את הסרטונים להשתמש באפליקציות חיצוניות להפוך אותם לתמונות מונפשות (GIF). כעת, משחררת גוגל אפליקציה רשמית תוצרת ביתה בשם Motion Stills.

האפליקציה משתמשת באלגוריתמים מייצבי תמונה שבנויים בה כדי למנוע מהתמונה לרעוד ולהפוך אותה לתמונה מונפשת חלקה ככל הניתן. האפליקציה מסוגלת לכווץ את את הקובץ למינימלי, ואף להאיץ את התנועה שבו פי 40. היא מזהה באופן אוטומטי נקודות פתיחה וסיום אידאליות ליצירת לופ, ומסוגלת להתעלם מפריימים מטושטשים. בנוסף, מאפשרת האפליקציה לצרף כמה תמונות חיות יחד כדי ליצור מעין מיני סרט וידאו ארוך יותר כולל אודיו.

 

Motion Stills לא צריכה חיבור לאינטרנט כדי לעבוד, וכל התהליך מבוצע בתוך המכשיר עצמו, וכמו כן אין צורך בחשבון גוגל. את הגיפים שנוצרו אפשר לשלוח לחברים בהודעה, אימייל או לשתף באפליקציות אחרות. האפליקציה זמינה בחינם רק למשתמשי iOS, מן הסתם.